fb logo

Aktualne wydanie

1 8 2021

Pełne artykuły

Wygląd klocka hamulcowego

Wygląd zużytego klocka hamulcowego może wiele powiedzieć na temat stanu układu hamulcowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Lampa robocza Philips Xperion 6000

philipsMarka Philips wprowadziła do oferty serię lamp warsztatowych Xperion 6000 LED. W jej skład wchodzi model Pillar wyposażony w detektor nieszczelności UV i bardzo wysoki wskaźnik oddawania barw CRI.

Różnica między nową serią Xperion 6000 i wchodzącymi w jej skład dwoma lampami typu Pillar sprowadza się do dodatkowego światła ultrafioletowego, za pomocą którego łatwo wykryć mikropęknięcia i wycieki płynów eksploatacyjnych. W tym celu należy dodać do danego układu niewielką ilość barwnika fluorescencyjnego (sprzedawany osobno). Inspekcja podzespołów promieniami UV ujawni miejsce nieszczelności – w zależności od rodzaju płynu – kolorem żółtym lub zielonym.
Drugim wyróżnikiem lampy roboczej Philips Xperion 6000 Pillar UV jest specjalnie zestawiony panel z diodami LED pod kątem wskaźnika CRI. Oznacza się nim zdolność do wiernego odwzorowania kolorów, np. lakieru nadwozia, w warunkach sztucznego oświetlenia. W tym przypadku uzyskano efektywność na poziomie 95 (z maksymalnych 100).
Standardowo Pillar UV (w porównaniu do opcji w bazowym modelu Pillar i Slim) wyposażono w system Find My Device. Składa się on z dwóch modułów – wkładanego do obudowy lampy chipa i pilota, który można podpiąć do stacji dokującej lub do breloka kluczy. To rozwiązanie pozwala nie tylko zlokalizować miejsce odłożenia, ale też zapobiega pozostawieniu jej w naprawianym samochodzie i wyjeździe z terenu warsztatu.

Wspomniany Mutli Dock Station (również opcja) to uniwersalna ładowarka z portami usb typ C na dwie lampy Philips z serii Xperion 6000 LED - Pillar, Pillar UV, Pocket i Slim. Wszystkie te modele (gamę uzupełnia Line) działają bezprzewodowo. Wbudowane akumulatorki zapewniają do 12 godzin ciągłej pracy w dwóch trybach – eco i boost. W przypadku lampy roboczej z detektorem wykrywania nieszczelności punktowe światło ma wartość 180 lm, zaś moduł ze wskaźnikiem CRI 250 lub 500 lm.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem