fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2020

Rozmowa z Wiolettą Pasionek, marketing manager Central Europe w firmie Lumileds

WPasionekWioletta Pasionek, marketing manager Central Europe w firmie Lumileds

Jakie nowe produkty Philipsa zostaną wprowadzone na nasz rynek?
Nowe produkty zaprezentowaliśmy na targach Automechanika we Frankfurcie. W gamie żarówek halogenowych nowością jest Philips WhiteVision ultra o temperaturze barwowej 4200 K. Jasne światło uzyskano przez nałożenie niebieskiego filtra. Ma to podwójną korzyść – kierowca uzyskuje dłuższe oświetlenie drogi, zaś pieszy dostrzega pojazd z dalszej odległości. Kolejną nowością jest odporna na wstrząsy żarówka halogenowa 12V Philips X-tremeVision G-Force H1, H4 i H7, w konstrukcji której wykorzystano doświadczenia z konstrukcji żarówek do pojazdów użytkowych.
Chcemy też pokazać, że jesteśmy specjalistą nie tylko od żarówek, lecz także od bezpieczeństwa na drodze. W tym roku wprowadziliśmy na rynek zestawy do pomiaru ciśnienia i temperatury powietrza w ogumieniu Philips GoSure TS60i, przeznaczone do starszych aut, które nie są wyposażone w fabryczne układy TPMS. Taki zestaw składa się z czterech czujników i odbiornika montowanego w kabinie. Polecamy warsztatom ten zestaw do montażu w autach klientów. Po zamontowaniu i przejechaniu 10–20 metrów urządzenie samo się kalibruje, a jego montaż jest bardzo prosty. Ten produkt będzie dostępny na polskim rynku w lutym 2019 r. w korzystnej cenie. Urządzenie wykrywa spadek ciśnienia powietrza z dokładnością do 0,1 bara, a w naszym kraju kierowcy nie mają nawyku okresowego kontrolowania ciśnienia w oponach. Właściwie napompowane koła są ważne dla bezpieczeństwa i to zarówno w przypadku za małego, jak i za wysokiego ciśnienia powietrza w oponach.

Nowością w ofercie są też wideorejestratory?
Wideorejestratory oferowaliśmy już wcześniej, ale nasze nowe produkty cechują się modułowością. Nie chcemy jednego urządzenia wyposażać we wszystkie funkcje, ponieważ nie wszyscy ich potrzebują. Chcemy, by jeden wideorejestrator Philips ADR820 był kompatybilny z wieloma innymi urządzeniami, np. dodatkową kamerą na tył pojazdu lub dodatkowym modułem GPS. W listopadzie wprowadzamy na rynek urządzenie umożliwiające monitorowanie pojazdu podczas postoju, np. próby kradzieży, szkody parkingowe. Kamerę można połączyć przez WiFi do naszego smartfona. Co istotne, nasze urządzenie informuje też użytkownika o uszkodzeniu lub zapełnieniu karty SIM. Wówczas obraz może być przechowywany w chmurze. Ponadto urządzenie co cztery godziny jazdy proponuje kierowcy odpoczynek, a także ostrzega, że zmieniło się natężenie światła i, np. podczas jazdy w tunelu, powinien przełączyć światła dzienne na światła mijania. Nowością pokazaną na targach Automechanika były też trzy nowe modele lamp roboczych: kieszonkowa RCH5S, ręczna – RCH25 i projektorowa – PJH10. Wyróżniają się one obudowami odpornymi na uderzenia udarowe i płyny oraz pyły.
W ofercie posiadamy też oczyszczacz powietrza kabiny pojazdu Philips GoPure 7101, ale nie wprowadzamy go do sprzedaży w Europie, ponieważ z przeprowadzonych badań rynkowych wynika, że na Starym Kontynencie, w przeciwieństwie do Azji, świadomość tego, jak zanieczyszczone może być powietrze w kabinie, nie jest jeszcze rozwinięta.

Czy retrofity będą dopuszczone do stosowania na terenie Unii Europejskiej?
Posiadamy bogatą ofertę retrofitów, ale zawsze komunikujemy, że nie są one produktem do stosowania na drogach publicznych, lecz do zastosowań specjalnych, np. offroad. Doskonalimy retrofity, by w jak najlepszym stopniu odzwierciedlały emisję światła żarówki halogenowej. W dzisiejszych czasach nie jest problemem uzyskanie z diod LED dużej ilości światła. Problemem jest uzyskanie pożądanej wiązki światła skierowanej w określone miejsca. Staramy się, by nasze LED-y niczym się nie różniły, jeśli chodzi o granice światła i cienia od żarówek halogenowych. Tylko wówczas retrofity staną się prawdziwymi zamiennikami żarówek. Obecnie, jeśli reflektor jest homologowany do halogenowego źródła światła, nie można w nim zastosować innego źródła, np. diod LED.
Problemem jest odpowiednio wydajny sposób schładzania diod LED, co ma wpływ na trwałość i emisję światła. Philips ma dwie opatentowane metody schładzania diod LED. System pasywny opiera się na odpowiednio ukształtowanych radiatorach, a system aktywny wykorzystuje dodatkowo wentylator. Z naszych badań wynika, że jakość świateł LED Philipsa po 10 minutach od włączenia nie spada. Dajemy 5 lat gwarancji na nasze produkty, a żywotność oceniamy na 12 lat. Podczas targów Automechanika na stoisku mieliśmy tunel świetlny, w którym można było zobaczyć różnicę w granicy światła i cienia naszych produktów LED i porównać go z produktami niskiej jakości. Za pomocą tunelu świetlnego pokazywaliśmy, że po 10 minutach spada jakość światła produktów niskiej jakości. Oświetlenie ledowe mamy również w ofercie naszej marki Narva, ale nie będziemy go oferować w Europie, by nie wstrzymywać prac nad homologacją retrofitów w Unii Europejskiej.

Czym się różni żarówka halogenowa linii podstawowej marki Philips od Narvy?
Wszystkie żarówki Philipsa wykorzystują szkło kwarcowe. Ten rodzaj szkła jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu można uzyskać wyższe ciśnienie gazu wewnątrz żarówki, a także nie przepuszcza ono promieniowania UV, co zapobiega matowieniu reflektora. Żarówki Narva są wykonane z typowego, twardego szkła, które nie ma takich właściwości. Jeśli np. na rozgrzaną żarówkę spadnie kropla wody, zwykłe szkło pęknie, ale niekwarcowe. Markę Philips komunikujemy jako markę premium, a markę Narva – jako popularną. Żarowki Narva, popularne w naszym kraju, są produkowane w fabryce w Pabianicach.
Użytkownicy przywiązują małą wagę do oświetlenia samochodu i nie zwracają szczególnej uwagi na rożne linie produktowe żarówek i lamp ksenonowych, specjalnie dostosowane do ich oczekiwań. W ofercie mamy źródła światła o przedłużonej trwałości, emitujące więcej światła w porównaniu z żarówką standardową czy halogeny świecące białym światłem. Dobór żarówki z odpowiedniej linii produktowej leży po stronie sprzedawcy w sklepie motoryzacyjnym czy w warsztacie, dlatego powinny one posiadać żarówki wszystkich linii produktowych rożnych producentów. Wykwalifikowany sprzedawca może pomoc klientowi we właściwym wyborze. Przeprowadzamy szkolenia produktowe dla warsztatów skupionych wokół dystrybutorów naszych produktów, jak Inter Cars czy Inter Team.

Co ma wspólnego Lumileds z Philipsem?
Lumileds jest znaczącym producentem czipów ledowych dla motoryzacji i nie tylko. Połączenie wiedzy Lumileds z rozpoznawalnością marki Philips dało pożądane efekty. Zaczęliśmy się rozwijać, inwestować w technologie ledowe i zajmować nowe obszary rynkowe, w których do tej pory mieliśmy małe udziały. W zakresie oświetlenia świat podąża w kierunku diod LED, dlatego rozwijamy ten rodzaj źródła światła.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem