fb logo

Aktualne wydanie

AMS 01 2024

Elektroniczna książka serwisowa krok po kroku – koncern Volkswagen

Dokonując naprawy lub okresowego przeglądu pojazdu koncernu Volkswagen, niezależny warsztat ma możliwość bezpłatnego wpisania zakresu przeprowadzonych prac do tzw. elektronicznej książki serwisowej.

vw

W przypadku pojazdów koncernu Volkswagen (Audi, Škoda, SEAT, VW) dostęp do elektronicznej książki serwisowej jest realizowany za pośrednictwem systemu informacji naprawczej i warsztatowej erWin. Dostęp do tego systemu przez warsztat niezależny możliwy jest po uzyskaniu loginu i hasła oddzielnego dla danej marki koncernu.
Niezależny warsztat może bezpłatnie dokonywać wpisu do elektronicznej książki serwisowej o przeprowadzonej naprawie. W związku z tym, że warsztaty niezależne nie mają dostępu do dilerskiego systemu DMS, informacja na temat wizyty auta nie odnotuje się w historii (nie ma transferu zlecenia). Oprócz możliwości wpisu do elektronicznej książki serwisowej, po zalogowaniu, warsztaty otrzymują dostęp do systemu informacji naprawczej i warsztatowej. Są to szczegółowe informacje techniczne dotyczące pojazdów, czasów pracy, podręczników napraw, schematów instalacji elektrycznej, napraw karoserii, szczegółowych informacji o przeglądach, analizy składu spalin i tabeli konserwacji, a także możliwości przeprogramowywania sterowników (PassThru). Te funkcjonalności są jednak płatne.
System erWin jest dostępny w języku polskim.

Adresy stron internetowych dla marek koncernu Volkswagen:
• Audi: https://erwin.audi.de
• Seat: https://erwin.seat.de
• Škoda: https://erwin.skoda.de
• VW: https://erwin.volkswagen.de

Procedura dostępu do książki serwisowej VW

Otwieramy stronę
https://erwin.volkswagen.de


1
1. Pierwsza rejestracja – z zakładki „Mój erWin” wybieramy „Rejestracja”.

 

2
2. Formularz rejestracyjny – wypełniamy formularz rejestracyjny dla firm i akceptujemy warunki, następnie klikamy w „Rejestracja”.

 

3
3. Ustalenie hasła – na adres e-mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym otrzymamy hasło dostępu, które po zalogowaniu należy zmienić na własne.



4
4. Plan serwisowy – z zakładki „Plan serwisowy” wybieramy „Cyfrowy plan serwisowy”.



5
5. Wpisujemy numer VIN pojazdu w celu sprawdzenia, czy dla tego egzemplarza pojazdu istnieją wpisy do książki serwisowej.



6
6. W sprawdzanym przez nas pojeździe nie istnieją wpisy do książki serwisowej.



7
7. Przykład wpisów do książki serwisowej pojazdu. Klikając na „Utwórz tabelę przeglądów”, można dokonać własnego wpisu.



8
8. Tworzenie wpisu przeglądu serwisowego – po otworzeniu tabeli przeglądów tworzymy własny wpis wykonania przeglądu serwisowego pojazdu z możliwością wydrukowania go dla klienta.


Ryszard Polit

Truck Serwis

TRUCK 2023 2

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2024

3

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem