Elektroniczna książka serwisowa krok po kroku – koncern Volkswagen

Dokonując naprawy lub okresowego przeglądu pojazdu koncernu Volkswagen, niezależny warsztat ma możliwość bezpłatnego wpisania zakresu przeprowadzonych prac do tzw. elektronicznej książki serwisowej.

vw

W przypadku pojazdów koncernu Volkswagen (Audi, Škoda, SEAT, VW) dostęp do elektronicznej książki serwisowej jest realizowany za pośrednictwem systemu informacji naprawczej i warsztatowej erWin. Dostęp do tego systemu przez warsztat niezależny możliwy jest po uzyskaniu loginu i hasła oddzielnego dla danej marki koncernu.
Niezależny warsztat może bezpłatnie dokonywać wpisu do elektronicznej książki serwisowej o przeprowadzonej naprawie. W związku z tym, że warsztaty niezależne nie mają dostępu do dilerskiego systemu DMS, informacja na temat wizyty auta nie odnotuje się w historii (nie ma transferu zlecenia). Oprócz możliwości wpisu do elektronicznej książki serwisowej, po zalogowaniu, warsztaty otrzymują dostęp do systemu informacji naprawczej i warsztatowej. Są to szczegółowe informacje techniczne dotyczące pojazdów, czasów pracy, podręczników napraw, schematów instalacji elektrycznej, napraw karoserii, szczegółowych informacji o przeglądach, analizy składu spalin i tabeli konserwacji, a także możliwości przeprogramowywania sterowników (PassThru). Te funkcjonalności są jednak płatne.
System erWin jest dostępny w języku polskim.

Adresy stron internetowych dla marek koncernu Volkswagen:
• Audi: https://erwin.audi.de
• Seat: https://erwin.seat.de
• Škoda: https://erwin.skoda.de
• VW: https://erwin.volkswagen.de

Procedura dostępu do książki serwisowej VW

Otwieramy stronę
https://erwin.volkswagen.de


1
1. Pierwsza rejestracja – z zakładki „Mój erWin” wybieramy „Rejestracja”.

 

2
2. Formularz rejestracyjny – wypełniamy formularz rejestracyjny dla firm i akceptujemy warunki, następnie klikamy w „Rejestracja”.

 

3
3. Ustalenie hasła – na adres e-mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym otrzymamy hasło dostępu, które po zalogowaniu należy zmienić na własne.4
4. Plan serwisowy – z zakładki „Plan serwisowy” wybieramy „Cyfrowy plan serwisowy”.5
5. Wpisujemy numer VIN pojazdu w celu sprawdzenia, czy dla tego egzemplarza pojazdu istnieją wpisy do książki serwisowej.6
6. W sprawdzanym przez nas pojeździe nie istnieją wpisy do książki serwisowej.7
7. Przykład wpisów do książki serwisowej pojazdu. Klikając na „Utwórz tabelę przeglądów”, można dokonać własnego wpisu.8
8. Tworzenie wpisu przeglądu serwisowego – po otworzeniu tabeli przeglądów tworzymy własny wpis wykonania przeglądu serwisowego pojazdu z możliwością wydrukowania go dla klienta.


Ryszard Polit