BestParts

 Mercedes-Benz proponuje niezależnym warsztatom program BestParts – kompleksową ofertę dostaw oryginalnych części Mercedesa.

Oryginalne części zamienne Mercedesa są produkowane zgodnie z zaleceniami producenta, w połączeniu z "Service&Part net" (www.service-and-parts.net). Jest to platforma komunikacji internetowej z niezależnymi stacjami obsługi, dzięki której wszyscy zainteresowani mają bezpłatny i szybki dostęp do wszelkich informacji o częściach zamiennych, obsługi i napraw oraz o sprzęcie do diagnostyki usterek i Digital Service Booklet. Przystępując do programu BestParts, niezależny warsztat otrzymuje wiele dodatkowych korzyści:
- warsztat może korzystać z doradztwa opiekuna BestParts z ramienia Mercedes-Benz w zakresie doboru części zamiennych,
- udział w spotkaniach informacyjnych dotyczących m.in. obsługi internetowego systemu zamawiania części zamiennych i darmowego korzystania z Elektronicznego Katalogu Części (EPC) oraz aktualnego cennika,
- części można zamawiać przez całą dobę za pomocą systemu internetowego WebParts, który jest instalowany przez opiekuna programu BestParts,
- dostawa części dostępnej w podwarszawskim magazynie i zamówionej przed godz. 17.30 następuje już następnego dnia,
- indywidualna opieka przedstawiciela dilera Mercedes-Benz umożliwia otrzymanie warunków handlowych dopasowanych do profilu działalności warsztatu niezależnego.
Ponadto warsztat niezależny ma dostęp do promocji i ofert specjalnych oraz materiałów marketingowych.