poniedziałek 22 kwiecień 2019

Aktualne wydanie

Dobre perspektywy
AMS2.2019Na szczęście rynek napraw samochodów nie jest tak podatny na kryzysy jak produkcja i jest mało prawdopodobne, by klienci przestali przyjeżdżać do warsztatów. A wręcz przeciwnie, będą przyjeżdżać częściej, o co zadbali producenci samochodów…

Czytaj więcej>>>

Narzędzia ręczne

 Z dobrym kluczem jest jak z dobrą żoną – razem na dobre i na złe.
Podstawą istnienia warsztatu są odpowiednio dobrane narzędzia typu: klucze płaskie, oczkowe, gięte, nasadowe i specjalne, śrubokręty oraz klucze dynamometryczne. Istotne jest również to, by je szybko znaleźć.

Narzędzia ręczne różnią się pomiędzy sobą jakością wykonania, dokładnością wykończenia, twardością, wytrzymałością i sposobem ukształtowania rękojeści. Odpowiednio wykonany klucz (tradycyjny lub nasadowy) nie może stwarzać zagrożenia dla montera, dlatego ergonomiczny kształt ma również istotne znaczenie. Jeśli klucz podczas odkręcania pęknie, niekiedy można to jeszcze zaakceptować (szczególnie w chwilach, kiedy jako przedłużki używa się ponad metrowej rury stalowej). Problem pojawia się wtedy, gdy z powodu narzędzia, a przede wszystkim jego dalekiej od ideału konstrukcji i wyeksploatowania, poważnie uszkodzony zostaje łeb śruby lub kształt bazowy nakrętki. Następstwem nieodpowiednich narzędzi może być wydłużenie czasu wykonywanych napraw.

Więcej na ten temat przeczytają Państwo w "Auto Moto Serwisie" nr 7-8/2009

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem