fb logo

Aktualne wydanie

1 3 2020

Inter Cars: szkolenia z testerów diagnostycznych

W marcu startuje kolejna edycja programu ShowTruck, w ramach którego mobilne centrum szkoleniowe Inter Cars przeprowadzi serię kompleksowych szkoleń dla mechaników specjalizujących się w naprawach samochodów ciężarowych.
ICshowcar

Jedno z ciekawszych szkoleń przygotowanych w ostatnich miesiącach przez Inter Cars dotyczy prawidłowej diagnostyki komputerowej pojazdów użytkowych oraz ich komponentów.
Podczas szkoleń prezentowane będą testery Bosch KTS Truck i TEXA Truck. Szkolenie umożliwi porównanie ich możliwości diagnostycznych, a uczestnicy zostaną zapoznani ze sposobami uzyskania niezbędnych uprawnień do wykonania czynności zastrzeżonych w testerze.

Szkolenie obejmuje:
• prezentację testerów oraz ich standardowego wyposażenia;
• przedstawienie dodatkowego wyposażenia testerów oraz jego przeznaczenie;
• przedstawienie zakresu diagnostyki samochodów ciężarowych, naczep i przyczep;
• zapoznanie uczestników z wymaganiami jakie muszą być spełnione przez mechanika, aby mógł uzyskać niezbędne kody do zastrzeżonych funkcji w testerze diagnostycznym;
• informacje dotyczące sposobu pozyskania kodów dostępu do zastrzeżonych funkcji;
• prezentacje interfejsów programów diagnostycznych (panele obsługi programów);
• zapoznanie uczestników ze sposobami prawidłowej interpretacji kodów błędów;
• zapoznanie uczestników ze sposobami prawidłowej interpretacji odczytywanych parametrów rzeczywistych;
• przedstawienie niezbędnych czynności jakie są wykonywane przy użyciu testera diagnostycznego po wymianie określonych komponentów (kodowania, adaptacje);
• prezentacje baz danych technicznych dostępnych w oprogramowaniu testerów diagnostycznych (schematy elektryczne, parametry czujników itp.).

Szkolenie zostanie podzielone na dwie części. Pierwsza to część teoretyczna w postaci prezentacji. Druga to praktyka wykonywana w oparciu o użycie testerów diagnostycznych.

 

LISTA SZKOLEŃ INTER CARS W MARCU

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem