fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2020

Inter Cars szkoli z automatów

szkolenieICDo programu szkoleniowego Inter Cars włączone zostały kursy, których celem jest zapoznanie uczestników z budową, prawidłową diagnostyką i naprawą zautomatyzowanej skrzyni biegów.

Na szkoleniu szczegółowo omawiane są budowa i działanie zautomatyzowanej skrzyni biegów oraz struktura transmisji danych na przykładzie 12-biegowej przekładni AS-Tronic firmy ZF.
Uczestnicy szkolenia zapoznają się między innymi z problematyką dotyczącą uszkodzeń sprzęgła stanowiącego połączenie skrzyni biegów z silnikiem, ustalania przyczyn powstania uszkodzeń, zakresu naprawy, poprawnego doboru części z uwzględnieniem konfiguracji pojazdu oraz zasad właściwego montażu. Omówione zostaną także zagadnienia związane z programowaniem skoku sprzęgła i grubości tarczy w określonych przypadkach. Przed przystąpieniem do naprawy skrzyni biegów istotne jest ustalenie rzeczywistej przyczyny występujących nieprawidłowości, dlatego szkolenie obejmuje nie tylko aspekty weryfikacji elementów samej skrzyni biegów, ale także tematykę diagnostyki innych układów pojazdu, które mogą generować problemy z właściwym funkcjonowaniem skrzyni biegów.
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z metodami weryfikacji stanu elementów skrzyni biegów, sposobami ustalania przyczyn ich uszkodzenia oraz poznają zasady i metody właściwego montażu części z uwzględnieniem wymaganych luzów montażowych i ich pomiarów. Poznają także błędy, jakie są często popełniane przez warsztaty podczas demontażu i montażu skrzyni biegów w procesie jej naprawy. Wartością dodaną szkolenia jest fakt, że omówione zostaną na nim także aspekty dotyczące poprawnej okresowej obsługi.

Treść szkolenia:
• uszkodzenie sprzęgła, analiza możliwych przyczyn uszkodzenia, naprawa;
• wykonanie kalibracji po wymianie sprzęgła w samochodach Iveco;
• budowa i działanie zautomatyzowanej skrzyni biegów;
• badanie układów pojazdu za pomocą komputera diagnostycznego (powiązanie nieprawidłowego działania skrzyni biegów z usterkami w innych układach), wyszukiwanie błędów i ich analiza;
• demontaż skrzyni biegów na elementy;
• analiza przyczyn uszkodzenia skrzyni biegów;
• prawidłowa regulacja luzów łożysk i wałków;
• omówienie urządzenia sterującego, możliwości weryfikacji elementów sterowania elektronicznego oraz naprawy w warsztacie, możliwości weryfikacji i naprawy w warsztacie elementów mechanicznego układu wykonawczego zmiany biegów;
• omówienie funkcji Intardera;
• dobór i wymiana oleju w skrzyni biegów, różnice w przypadku skrzyni biegów z Intarderem.

Szkolenia ze zautomatyzowanej skrzyni biegów odbędą się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars:
• 15–17 kwietnia
• 13–15 maja
• 17–19 czerwca

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem