czwartek 27 luty 2020

Aktualne wydanie

Będzie spowolnienie?
Okladka AMS 01 2020Spowolnienie gospodarcze, którego obawia się branża motoryzacyjna, dotyczy bardziej producentów części zamiennych, mniej rynku aftermarketowego. Spodziewany jest spadek produkcji nowych aut i w konsekwencji mniejsze zapotrzebowanie na części do ich wytworzenia.

Czytaj więcej>>>

Akademia Wynalazców Boscha

AKADEMIAboschFirma Bosch wyróżniła uczniów z najlepszymi pomysłami na wynalazek zgłoszonymi w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Podczas finału 9. edycji programu edukacyjnego, nagrody odebrali autorzy trzech projektów najwyżej ocenionych przez jury.

Czytaj więcej...

Części do Tesli

teslaSidem, europejski producent elementów układu kierowniczego i zawieszenia, produkuje części układu kierowniczego i zawieszenia na rynku wtórnym od ponad 85 lat. Dzięki ponad 9000 referencji jest numerem jeden wśród dostawców w Europie. Obecnie części Tesli są również objęte tym asortymentem.

Czytaj więcej...

Spada leasing pojazdów

leasingW 2019 r. finansowanie pojazdów przez firmy leasingowe zmniejszyło się o prawie 10% w porównaniu z rokiem 2018. Leasing osobówek odnotował 14,5% spadek r./r., a ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) pow. 3,5 t – 5,5% spadek r./r. Na tym tle pozytywnie wyróżniły się samochody dostawcze, które jako jedyne w segmencie pojazdów zanotowały wzrost – o 5,1% r./r.

Czytaj więcej...

Możliwe kary dla producentów aut

Zdaniem firmy konsultingowej PA Consulting 13 producentów pojazdów może w 2021 roku nie osiągnąć progów emisji CO2, za co grożą im surowe kary.

corollaT

Czytaj więcej...

Czas naprawić motoryzację – TTM 2020

TTM26 – 29 marca odbędzie się kolejna edycja Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM w Poznaniu.

Czytaj więcej...

KAMOKA nagrodzona

KAMOKAforbesFirma Entertrade, właściciel marki KAMOKA, została wyróżniona w rankingu „Diamenty Forbesa” w kategorii firm średnich (przychody od 50 do 250 mln zł).

Czytaj więcej...

Więcej elektrycznych

elektryczneJak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, pod koniec stycznia 2020 r. po polskich drogach jeździło 9099 elektrycznych samochodów osobowych, z których 60% stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV)– 5415, a pozostałą część hybrydy typu plug-in (PHEV) – 3684 sztuki.

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem