poniedziałek 21 maj 2018

Aktualne wydanie

Świat się kręci
001 okladka AMS 03Jak poinformował Daimler AG „przedsiębiorca Li Shufu nabył pakiet 9,69% akcji”. Li Shufu to założyciel i prezes chińskiego producenta samochodów Zhejiang Geely Holding Group. Za kwotę 7,3 mld euro Geely stało się ważnym udziałowcem Daimlera. W 2016 r. Geely wykupiło także udziały w Volvo Trucks. Czyżby europejski przemysł motoryzacyjny nie był w stanie obronić się przed azjatyckimi inwestorami?

 Czytaj więcej>>>

Shell: polscy kierowcy najczęściej wybierają oleje syntetyczne

justyna goraj16 maja w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe zorganizowane przez firmę Shell, na którym zaprezentowano wyniki badania „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” zrealizowanego na zlecenie Shell przez pracownię badawczą Kantar TNS, w I kwartale 2018 roku. Omówiono na nim rynek olejowy.

Czytaj więcej...

II międzynarodowy finał konkursu Young Car Mechanic

IC YCM15 uczniów reprezentujących pięć państw wzięło udział w II międzynarodowym finale Young Car Mechanic. Najlepszym młodym mechanikiem w 2018 roku został Bartłomiej Januszewski z Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku.

Czytaj więcej...

Nowa strona BIZOL-a

siedziba BIZOL plPolskojęzyczna strona internetowa marki BIZOL, niemieckiego producenta olejów silnikowych, płynów eksploatacyjnych i chemii samochodowej, zmieniła wygląd.

Czytaj więcej...

Finał XIX Olimpiady Techniki Samochodowej

fina OTSW sobotę, 12 maja, w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie odbył się etap finałowy (praktyczny) XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Uczestniczyło w nim 13 finalistów, którzy musieli wykonać dwa zadania.

Czytaj więcej...

Wraca mobilny tester zawieszenia

tester BilsteinTo już trzeci rok z rzędu, kiedy Bilstein udostępni polskim kierowcom mobilny tester zawieszenia. Wyniki poprzednich testów były zaskoczeniem, a organizator liczy na ich powtórzenie. O wpływie sprawnych amortyzatorów, jak i układu zawieszenia samochodu na poziom bezpieczeństwa nie trzeba przekonywać ani mechaników, ani kierowców.

Czytaj więcej...

ShowTruck znów przemierza Polskę

W tym roku mobilne centrum szkoleniowe Inter Cars wyruszyło w Polskę w połowie marca. Pierwszym przystankiem były filie w Białymstoku i Suwałkach.
st IC

Czytaj więcej...

Centrum Techniczne KYB

kybKYB Corporation otwiera nowe Europejskie Centrum Techniczne KYB w Monachium.

Czytaj więcej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem