fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 03 2021

Bosch: zwiększ zyski swojego warsztatu

Bridgestone na wyposażeniu nowego sportowego Nissana 370Z Nismo

altBardzo oczekiwana europejska wersja sportowego coupe Nissan 370Z Nismo, która pojawi się na rynku europejskim w czerwcu 2013 roku, będzie wyposażona wyłącznie w opony Bridgestone.

Opony Bridgestone Potenza S001 zostały wybrane jako fabryczne wyposażenie dla modelu Nismo, aby spełnić wymagania związane z pokonywaniem zakrętów, sportową jazdą i dużą mocą tego 344-konnego coupe V6, dzięki dostosowanej do potrzeb mieszance gumy i szerszym rozmiarom opon - 245/40R19 z przodu i 285/35R19 z tyłu.

Unikalne parametry techniczne 370Z Nismo, który jest już dostępny w sprzedaży w USA i Japonii, zostały dostosowane do europejskich warunków drogowych i gustu europejskich entuzjastów jazdy. Wersja 3,7L V6 o mocy od 328 KM w wydaniu standardowym do aż 344 KM została wyposażona w szeroką gamę ulepszeń technicznych w celu zapewnienia lepszych osiągów i zadowolenia z prowadzenia samochodu po europejskich drogach.

alt

Szersze opony Bridgestone nie tylko zapewniają większą powierzchnię kontaktu z nawierzchnią drogi, co poprawia przyczepność, ale również sprawiają, że masa pojazdu rozkłada się na większej powierzchni styku, zapewniając tym samym kontrolę nagrzewania opon w wyniku obciążenia powodowanego sportową jazdą. Utrzymując równowagę pomiędzy bezpieczeństwem a wysoką wydajnością, opony Bridgestone zapewniają przyczepność na suchej nawierzchni niezbędną przy przyspieszaniu od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 5,2 sekundy, ale także cechują się wysoką klasą C w zakresie przyczepności na mokrej powierzchni (A - wysoka przyczepność, G- niska przyczepność) w ramach nowego unijnego oznakowania.

Nismo, będące skrótem od Nissan Motorsports, to linia wysoce wydajnych modeli sportowych Nissan Motor Company. 370Z to najnowszy model w ramach bogatej linii samochodów sportowych produkowanych przez Nissana od końca lat 60-tych XX wieku.

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem