Szkolenie z CNG

Uczestnicy szkolenia podczas prezentacji samochodu zasilanego gazem ziemnymDiagności samochodowi, zajmujący się pojazdami zasilanymi gazem, spotkali się na przełomie lipca i sierpnia na szkoleniu w Węgorzewie. Ten dwutygodniowy cykl spotkań zorganizowany przez firmy DEKRA Polska i ELPIGAZ miał na celu zapoznanie specjalistów z pojazdami zasilanymi gazem ziemnym.
Sieciowa stacja kontroli pojazdów Partner DEKRA w Węgorzewie, na której odbywało się szkolenie z instalacji CNGUdział w szkoleniu był bezpłatny dla pracowników sieci stacji kontroli pojazdów Partner DEKRA, którzy cyklicznie uczestniczą w szkoleniach regionalnych z zakresu diagnostyki samochodowej. W Węgorzewie poszerzali oni swoją wiedzę i umiejętności o zagadnienia dotyczące instalacji CNG.  Podczas zajęć pokazano liczne podobieństwa instalacji CNG do LPG. Wskazano także, że zasadnicze różnice w obu instalacjach wynikają jedynie z różnic ciśnień, na jakie są one zaprojektowane, przy czym w obu typach instalacji można używać tych samych elementów. Uczestnicy poza wyjaśnieniem zagadnień teoretycznych związanych z CNG i LPG, mieli również możliwość praktycznego zapoznania się z pojazdami wyposażonymi w instalacje do zasilani agazem ziemnym. Wszelkie zagadnienia związane z budową niektórych elementów instalacji wyjaśniał specjalista z firmy ELPIGAZ.
Podczas cyklu szkoleniowego uczestnicy odwiedzili siedem miejscowości, dzięki czemu mogli przetestować samochody zasilane CNG zarówno w mieście jak i poza nim - w sumie przejechano ponad 4000 km. Była to również okazja do sprawdzenia różnych stacji tankowania gazem ziemnym.
W szkoleniu wzięło udział ponad 70 uprawnionych do badań diagnostów. Samochody biorące udział w imprezie zostały użyczone przez firmy IBERIA MOTOR COMPANY oraz WAWA TAXI.


fot. DEKRA