wtorek 18 luty 2020

Aktualne wydanie

Będzie spowolnienie?
Okladka AMS 01 2020Spowolnienie gospodarcze, którego obawia się branża motoryzacyjna, dotyczy bardziej producentów części zamiennych, mniej rynku aftermarketowego. Spodziewany jest spadek produkcji nowych aut i w konsekwencji mniejsze zapotrzebowanie na części do ich wytworzenia.

Czytaj więcej>>>

Nowa fabryka DENSO w Polsce

DENSO otworzy w Mysłowicach nową fabrykę, w której produkowane będą wskaźniki deski rozdzielczej. Wartość inwestycji to 16,1 mln zł.

Spółka DENSO Poland Sp. z o.o. rozpocznie produkcję wskaźników w nowej fabryce w sierpniu 2013 roku. Udziałowcami spółki są DENSO PS Electronics Corporation (66.6% udziałów) oraz DENSO International Europe B.V. (33.4%). Prezesem nowej spółki został Kim Jung Ho, dyrektor wykonawczy DENSO PS Electronics Corporation.

Do końca marca 2016 roku w fabryce w Mysłowicach zostanie zatrudnionych 70 osób, a planowana wartość części produkowanych w 2015 roku ma przekroczyć 100 milionów złotych. Obiekt będzie miał powierzchnię 4.500m2. To kolejna inwestycja DENSO w Polsce – japońska korporacja posiada również fabrykę w Tychach, gdzie produkowane są podzespoły układu klimatyzacji.
Firma DENSO z siedzibą w Kariya (Japonia) jest globalnym producentem zaawansowanych technologii, układów i części dla systemów termicznych, systemów sterowania układem napędowym, systemów elektrycznych, elektronicznych, informatycznych i bezpieczeństwa. Wśród klientów DENSO są najwięksi światowi producenci samochodów. Firma posiada ponad 200 oddziałów na całym świecie oraz filie w 35 krajach i regionach (również w Japonii) i zatrudnia blisko 120.000 pracowników. Europejska siedziba korporacji mieści się w Weesp (Holandia). DENSO Europe posiada obecnie 18 zakładów produkcyjnych i siedem biur handlowych w Europie, które zatrudniają ponad 13.000 pracowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem