fb logo

Aktualne wydanie

jedynka062020

Nowa fabryka DENSO w Polsce

DENSO otworzy w Mysłowicach nową fabrykę, w której produkowane będą wskaźniki deski rozdzielczej. Wartość inwestycji to 16,1 mln zł.

Spółka DENSO Poland Sp. z o.o. rozpocznie produkcję wskaźników w nowej fabryce w sierpniu 2013 roku. Udziałowcami spółki są DENSO PS Electronics Corporation (66.6% udziałów) oraz DENSO International Europe B.V. (33.4%). Prezesem nowej spółki został Kim Jung Ho, dyrektor wykonawczy DENSO PS Electronics Corporation.

Do końca marca 2016 roku w fabryce w Mysłowicach zostanie zatrudnionych 70 osób, a planowana wartość części produkowanych w 2015 roku ma przekroczyć 100 milionów złotych. Obiekt będzie miał powierzchnię 4.500m2. To kolejna inwestycja DENSO w Polsce – japońska korporacja posiada również fabrykę w Tychach, gdzie produkowane są podzespoły układu klimatyzacji.
Firma DENSO z siedzibą w Kariya (Japonia) jest globalnym producentem zaawansowanych technologii, układów i części dla systemów termicznych, systemów sterowania układem napędowym, systemów elektrycznych, elektronicznych, informatycznych i bezpieczeństwa. Wśród klientów DENSO są najwięksi światowi producenci samochodów. Firma posiada ponad 200 oddziałów na całym świecie oraz filie w 35 krajach i regionach (również w Japonii) i zatrudnia blisko 120.000 pracowników. Europejska siedziba korporacji mieści się w Weesp (Holandia). DENSO Europe posiada obecnie 18 zakładów produkcyjnych i siedem biur handlowych w Europie, które zatrudniają ponad 13.000 pracowników.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem