niedziela 18 sierpień 2019

Aktualne wydanie

Nowe GVO
Okladka AMS 05 2019W 2023 r. wygaśnie rozporządzenie Komisji Europejskiej MVBER/GVO 461/2010 w sprawie wyłączeń grupowych w motoryzacji. Rozporządzenie zapewnia wyrównanie szans w dostępie do rynku warsztatom niezależnym i serwisom autoryzowanym.

Czytaj więcej>>>

Akumulatory w świetle przepisów

Od sierpnia br. firma Inter Cars S.A wspólnie z Johnson Controls (Varta Polska), wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, zorganizowała odbiór złomu akumulatorowego od detalistów.
W myśl obowiązujących przepisów każdy sprzedawca, który nazbiera w ciągu roku więcej niż 100kg tzw. złomu akumulatorowego zobowiązany jest do uzyskania specjalnego pozwolenia, poniżej 100kg wystarczy rozliczenie roczne, które można uzyskać, a następnie złożyć w Starostwie Powiatowym. Przypomnijmy, że obecnie: „Sprzedawca detaliczny akumulatora ołowiowego (kwasowego) jest obowiązany przy jego sprzedaży do przyjęcia zużytego akumulatora lub do pobrania opłaty depozytowej w wysokości 30 zł za sztukę i w terminie 30 dni od daty sprzedaży akumulatora ołowiowego (kwasowego), musi przyjąć zużyty akumulator i zwrócić opłatę depozytową. Każdy sprzedawca detaliczny akumulatorów kwasowych jest zobowiązany do prowadzenia Karty Ewidencji Odpadów oraz Karty Przekazania Odpadu” – Art. 28 ust 1 Ustawy z 27 kwietnia 2001 r. O odpadach (Dz. U. z 2001r. Nr 62 , poz. 628).
Każdy sprzedawca, który zwróci zużyte akumulatory do dowolnej filii Inter Cars S. A. otrzyma tzw. „Kartę przekazania odpadu”, która potwierdza przyjęcie złomu akumulatorowego. Dodatkowo Inter Cars S.A. zapłaci za każdy przyjęty kilogram złomu.
Otrzymane karty służą do rocznego rozliczenia zużytych akumulatorów, odebranych od klientów detalicznych w warsztacie lub sklepie. Pełną ewidencję i kopie rocznych sprawozdań trzeba archiwizować, gdyż ich brak wiąże się z karami nakładanymi podczas kontroli ze Strarostwa Powiatowego i Urzędu Ochrony Środowiska.
Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerami telefonów: (022)71 41 973, 665 391 315 lub poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem