Nowe laboratoria z Centrum Technicznym Delphi w Krakowie

Otwarte 26 lipca 2000 roku Centrum Techniczne Delphi w Krakowie jest wiodącym ośrodkiem badawczo-rozwojowym branży motoryzacyjnej w regionie. Obecnie krakowski oddział Delphi zatrudnia około 1300 osób i i mieści się w dwóch siedzibach, łącznie z ukońcoznymi w czerwcu laboratoriami. Projekt rozbudowy Centrum Technicznego Delphi w Krakowie zrealizowano w latach 2013-2015 przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej.

6-ctd

Centrum powiększono o 2000 m2 laboratoriów. Rozbudowa sprawiła, że krakowski ośrodek Delphi jest największym wielooddziałowym centrum technicznym koncernu w Europie. Dzięki rozbudowie tego centrum Delphi stworzyła w Krakowie 200 miejsc pracy – zarówno w działach inżynieryjnych, jak też w zakresie usług wspólnych.
Krakowskie centrum badawczo-rozwojowe wspiera kluczowych klientów Delphi w zakresie elektroniki i bezpieczeństwa, architektury elektryczno-elektronicznej oraz systemów kontroli emisji. Doświadczenia obejmują testy, walidację produktów oraz rozwój tych technologii, w szczególności sterowników, przełączników i multimediów.
Wiodącym profilem krakowskiego centrum badawczo-rozwojowego Delphi stała się zaawansowana elektronika, w tym systemy aktywnego bezpieczeństwa.
Oprócz badań i rozwoju, Delphi w Krakowie rozwija swoje centrum usług wspólnych (funkcje korporacyjne), zapewniając wsparcie organizacji w regionie i na świecie, rekrutacja do niego ciągle trwa. Krakowskie zaplecze inżynierskie stale poszukuje nowych pracowników.