EQUIP AUTO 2015 zakończone

1400 wystawców (60% spoza Francji) i 95 tys. zwiedzających (o 4% więcej niż w 2013 r.), w tym 25% spoza Francji, to efekt 5 dniowych targów, w Paryżu w dniach 13-17 października.

Wystawcy prezentowali się w 3 halach o łącznej powierzchni 100 tys. m2. Po raz pierwszy na targach zorganizowano promocję „Kraje – goście honorowi” wśród których były Algieria, Tunezja, Maroko i Polska, co stworzyło wystawcom z tych krajów lepsze możliwości kontaktów biznesowych.
Na targach były też sektory: aut używanych, wioska startupów i akademia cyfrowa, w których prezentowano nowości rynkowe i rozwiązania perspektywiczne. Podczas targów uruchomiono również studio publicystyki motoryzacyjnej. Podczas 63 audycji z udziałem w sumie ponad 200 gości dyskutowano na temat wyzwań stojących przed branżą motoryzacyjną. Wszystkie wywiady i debaty udostępniono na kanale You Tube targów.

W ciągu 5 dni targów przeprowadzono wiele szkoleń, w których wzięło udział ponad 1500 profesjonalistów. Zwiedzający uczestniczyli w licznych pokazach sprzętu, produktów i usług.
Przedstawiciele prasy specjalistycznej z Francji i z zagranicy w ramach Nagród Grands Prix Innowacji Branży Motoryzacyjnej, przyznali wyróżnienia 16 firmom. Wręczono też nagrody specjalne francuskich dziennikarzy AFPA i AJTE.

Szczegółowy i kompletny bilans targów, zawierający wyniki ankiet przeprowadzonych wśród odwiedzających i wystawców, będzie dostępny na początku listopada br. Na stronie internetowej: www.equipauto.com. Następna edycja targów EQUIP AUTO odbędzie się w październiku 2017 roku.

EQUIP AUTO to międzynarodowe targi wtórnego rynku motoryzacyjnego i usług dla wszelkich typów pojazdów. Odbywają się co 2 lata i są jednym z ważniejszych miejsc wymiany informacji między producentami, dystrybutorami i zakładami naprawczymi poszukującymi nowych produktów, usług i partnerów. EQUIP AUTO jest salonem Francuskiej Federacji Przemysłu Wyposażenia Pojazdów (FIEV) i Francuskiej Federacji Blacharstwa (FFC) organizowanym przez Grupę COMEXPOSIUM.