czwartek 27 luty 2020

Aktualne wydanie

Będzie spowolnienie?
Okladka AMS 01 2020Spowolnienie gospodarcze, którego obawia się branża motoryzacyjna, dotyczy bardziej producentów części zamiennych, mniej rynku aftermarketowego. Spodziewany jest spadek produkcji nowych aut i w konsekwencji mniejsze zapotrzebowanie na części do ich wytworzenia.

Czytaj więcej>>>

Oceny opon Nokiana

Nokian 1Opona Nokian Line dla małych i kompaktowych samochodów w rozmiarze 185/65 R15 H uzyskała ocenę „dobra” podczas testu opon letnich automobilklubu ADAC w 2016 r. Kategorie w których automobiclub oceniał ADAC opony Nokian Line, to: jazda na suchych i mokrych nawierzchniach, zużycie paliw oraz zużycie opon.

Opona firmy Nokian jest „bardzo polecana” przez automobilkluby TCS ze Szwajcarii oraz ÖAMTC z Austrii.

Sportowa opona Nokian zLine otrzymała wynik „bardzo polecana” w teście opon letnich czasopisma motoryzacyjnego „Auto Zeitung” w 2016 r. oraz stowarzyszenia nadzoru technicznego GTÜ. Opona Nokian zLine została oceniona jako: bezpieczna i przewidywalna na mokrych nawierzchniach.

Nokian 2Zaś całoroczna opona Weatherproof uzyskała wynik „dobra +”, zdobyła „rekomendację GUTE FAHRT” i zajęła drugie miejsce w teście opon całorocznych niemieckiego pisma motoryzacyjnego GUTE FAHRT w 2016 roku. W kategorii zimowej uzyskała wynik „bardzo dobra -” za przyczepność i hamowanie na śniegu. Nokian Weatherproof wyróżnia się zrównoważonymi osiągami na suchych drogach oraz hamulcami działającymi sprawnie na mokrych nawierzchniach. Ocena opony w zakresie zjawiska aquaplaningu to „bardzo dobra”. Jej niski opór toczenia jest również „bardzo dobry”.

Automobilkluby ADAC, TCS oraz ÖAMTC przetestowały 32 opony letnie w rozmiarach 185/65 R15 H oraz 225/45 R17 Y, stosując ścisłe kryteria i wymagania, czasopismo „Auto Zeitung” sprawdziło 14 opon letnich o rozmiarze 225/45 R17 z kolei czasopismo „GUTE FAHRT” porównało 9 opon o rozmiarze 205/55 R16.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem