poniedziałek 19 sierpień 2019

Aktualne wydanie

Nowe GVO
Okladka AMS 05 2019W 2023 r. wygaśnie rozporządzenie Komisji Europejskiej MVBER/GVO 461/2010 w sprawie wyłączeń grupowych w motoryzacji. Rozporządzenie zapewnia wyrównanie szans w dostępie do rynku warsztatom niezależnym i serwisom autoryzowanym.

Czytaj więcej>>>

Wzrost na rynku leasingowym

Zwiazek polskiego leainguW pierwszym kwartale 2016r. Związek Polskiego Leasingu odnotował wzrost sfinansowanych inwestycji – o łącznej wartości 13 mld zł – co oznacza, że dynamika branży wyniosła  23 % i odnotowano wzrosty w zakresie finansowania udzielonego na zakup pojazdów osobowych, dostawczych i środków transportu ciężkiego.

Największy, bo 52,3 % wzrost odnotował transport ciężki, do którego zaliczają się: samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy i przyczepy, autobusy, samoloty, statki oraz sprzęt kolejowy. Łączna wartość transakcji dotyczących finansowania udzielonego na wymienione aktywa wyniosła w pierwszych trzech miesiącach roku 4,3 mld zł, a udział w rynku tego segmentu wyniósł 33,4 %. Jeszcze lepszy wynik branża leasingowa odniosła w obszarze pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych do 3,5 tony (5,3 mld zł), przy wysokiej, bo 33,6 % w dynamice rynku.

Wyniki badania koniunktury branży leasingowej, zrealizowanego przez ZPL wśród osób odpowiedzialnych ze sprzedaż w firmach leasingowych pokazują, że w II kwartale 2016r. ankietowane firmy oczekują poprawy w zakresie aktywności sprzedażowej.

Graficzne przedstawienie Polskiego rynek leasingu po I kwartale 2016r.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem