poniedziałek 17 czerwiec 2019

Aktualne wydanie

Emisja i Elektryfikacja
Okladka AMS 04 2019W 2021 r. producentów aut będzie obowiązywał średni limit emisji CO2 wynoszący 95 g/km liczony dla wszystkich modeli. Jak na razie spełniają go tylko Smart i Tesla. Z dużych koncernów najlepiej wypada Toyota z emisją 99,9 g/km.

Czytaj więcej>>>

Nowa książka WKŁ

WKL samochodowe magistraleNakładem Wydawnictw Komunikacji i Łączności ukazała się książka pt. „Samochodowe magistrale danych w praktyce warsztatowej", której autorem jest Martin Frei.

Poradnik zawiera klasyfikację samochodowych sieci transmisji danych oraz opisuje budowę, działanie i zasady sprawdzania magistrali CAN, przykłady wykrywania uszkodzeń magistrali CAN w samochodach, budowę, działanie oraz wykrywanie uszkodzeń magistrali LIN, MOST i FlexRay.

W książce znajdziemy również odpowiedzi na pytania z zakresu diagnozowania magistrali Low-Speed i High-Speed CAN, budowy, działania i zasad sprawdzania bezprzewodowych systemów transmisji danych GSM, Bluetooth i GPS oraz podstaw sterowania elektrycznego X-by-wire. Publikacja jest fachowym ilustrowanym poradnikiem skierowanym do inżynierów i techników motoryzacji, pracowników warsztatów i stacji obsługi samochodów, studentów wydziałów mechanicznych o specjalności samochodowej, uczniów średnich szkół technicznych o profilu samochodowym oraz wszystkich sympatyków motoryzacji.

Praktyczne wykrywanie usterek i uszkodzeń opisano w poradniku na przykładzie samochodów: Audi A4, A5, A7 i A8, Isuzu D-Max, Mercedes-Benz klasy C typu W 203 i W 204, Volkswagen Touran.

Książkę można nabyć na stronie Wydawnictw Komunikacji i Łączności. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem