fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2020

Bardzo dobry początek roku w branży oponiarskiej

pzpo 1Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego odnotował w pierwszym kwartale 2016 r. największe wzrosty sprzedaży opon w Polsce od lat. Wzrost widoczny jest w kategorii opon do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli.

pzpo 2W pierwszym kwartale sprzedano o 7% więcej opon do samochodów osobowych, o 11% więcej  opon ciężarowych i o 24% więcej opon motocyklowych niż w tym samym okresie w 2015 r. Wzrost sprzedaży opon do samochodów ciężarowych spowodowany jest
dobrą kondycją gospodarki państw Unii Europejskiej, dzięki wymianie towarowej pomiędzy rynkami i aktywności flot transportowych.

Jedyny spadek dotyczył opon rolniczych, sprzedaż tej kategorii opon spadła o 29%.
– Opony rolnicze to bardzo specyficzna kategoria – z jednej strony bardzo sezonowa, a z drugiej o dłuższym czasie użytkowania produktu. Wpływ na to ma także wzrost zadłużenia gospodarstw rolnych co odbiło się na płynności finansowej tego sektora. – tłumaczy spadek sprzedaży opon w tym segmencie  Piotr Sarnecki.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem