niedziela 25 sierpień 2019

Aktualne wydanie

Nowe GVO
Okladka AMS 05 2019W 2023 r. wygaśnie rozporządzenie Komisji Europejskiej MVBER/GVO 461/2010 w sprawie wyłączeń grupowych w motoryzacji. Rozporządzenie zapewnia wyrównanie szans w dostępie do rynku warsztatom niezależnym i serwisom autoryzowanym.

Czytaj więcej>>>

Bardzo dobry początek roku w branży oponiarskiej

pzpo 1Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego odnotował w pierwszym kwartale 2016 r. największe wzrosty sprzedaży opon w Polsce od lat. Wzrost widoczny jest w kategorii opon do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli.

pzpo 2W pierwszym kwartale sprzedano o 7% więcej opon do samochodów osobowych, o 11% więcej  opon ciężarowych i o 24% więcej opon motocyklowych niż w tym samym okresie w 2015 r. Wzrost sprzedaży opon do samochodów ciężarowych spowodowany jest
dobrą kondycją gospodarki państw Unii Europejskiej, dzięki wymianie towarowej pomiędzy rynkami i aktywności flot transportowych.

Jedyny spadek dotyczył opon rolniczych, sprzedaż tej kategorii opon spadła o 29%.
– Opony rolnicze to bardzo specyficzna kategoria – z jednej strony bardzo sezonowa, a z drugiej o dłuższym czasie użytkowania produktu. Wpływ na to ma także wzrost zadłużenia gospodarstw rolnych co odbiło się na płynności finansowej tego sektora. – tłumaczy spadek sprzedaży opon w tym segmencie  Piotr Sarnecki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem