fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Raport KPMG International – technologiczne zmieniają branżę motoryzacyjną

KPMG kluczowe trendy do 2025KPMG International przygotował raport „Global Automotive Executive Survey 2016. From a product-centric world to a service-driven digital universe”. W raporcie opublikowano informacje o kluczowych trendach na rynku motoryzacyjnym do 2025 r. Mają to być: zdolność łączenia pojazdów z otoczeniem i digitalizacja.

Znaczący wpływ na rozwój branży będą miały alternatywne napędy oparte na technologii hybrydowej i elektrycznnej. Rewolucja technologiczna sprawi, że coraz większą konkurencję dla producentów samochodów będą stanowiły firmy teleinformatyczne. W dalszej kolejności badani wskazali rozwój napędów elektrycznych opartych na ogniwach paliwowych i usługi mobilnościowe na żądanie, Big Datę/dane generowane przez użytkowników pojazdów i pojazdy samojezdne.

W badaniu KPMG 32 proc. konsumentów wskazało, że preferuje posiadanie własnego samochodu, a nie korzystanie z usług mobilnościowych na żądanie. W Europie Środkowo-Wschodniej wskaźnik ten jest większy i wynosi 38 proc. Konsumenci jednocześnie wskazują, że za korzystaniem z usług mobilnościowych na żądanie przemawiają przede wszystkim względy ekonomiczne.

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem