fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2020

Warsztaty nie zapłacą podatku?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej. Wiadomo już, od kiedy nowe rozporządzenie wejdzie w życie.
podatki

Zaakceptowany przez prezydenta podatek wejdzie w życie już 1 września 2016 r. Przewidywane wpływy do budżetu jeszcze w tym roku mają wynieść ok. 470 mln zł. To prawie półtora miliarda mniej niż zapowiadali przedstawiciele obecnego rządu w czasie kampanii wyborczej. Podatek ma wygenerować znacznie większy przychód w przyszłym roku.
Opodatkowany zostanie przychód uzyskany ze sprzedaży detalicznej, czyli dokonywanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Z podatku wyłączony zostanie handel w internecie. Będą obowiązywać dwie stawki podatku od obrotów w handlu:
• 0,8 proc. od przychodów miesięcznych między 17 a 170 mln zł,
• 1,4 proc. od przychodów miesięcznych powyżej 170 mln zł.
Wysoka kwota wolna od podatku oznacza, że właściciele warsztatów nie zapłacą dodatkowej daniny. Duże firmy dystrybucyjne handlujące częściami w większości także unikną podatku. Wszystko za sprawą odejścia od pierwotnie zakładanej definicji franczyzy i sieci handlowych.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem