poniedziałek 21 sierpień 2017

Aktualne wydanie

Huśtawka nastrojów

okadka 5 2017W badaniach rynku przedsiębiorcy motoryzacyjni wykazują daleko idący optymizm, a dane makroekonomiczne potwierdzają motoryzacyjny boom... Tymczasem do blisko 442 mln zł wzrosło zadłużenie branży motoryzacyjnej w Krajowym Rejestrze Długów.

 Czytaj więcej>>>

25 lat Boscha w Polsce

prezes Bosch 1„Rzadko kiedy praca dla firmy Bosch była tak ekscytująca jak dzisiaj. Tempo zmian jest duże, a siłą napędową jest integracja z internetem” – powiedziała na konferencji prasowej Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce.

W tym roku Bosch obchodzi 25-lecie działalności w Polsce i nasz kraj stał się kluczowy dla Grupy Bosch. Koncern posiada w Polsce osiem fabryk różnych branż i zatrudnia 5140 osób. W 2016 r. w naszym kraju osiągnięto przychody w wysokości 5,04 mld złotych, co oznacza wzrost o 7,8% w porównaniu do roku poprzedniego. Poziom inwestycji Boscha w Polsce wyniósł w 2016 r. ok. 350 mln złotych.

bosch 1

Dział Części Samochodowych zanotował rekordowy, dwucyfrowy wzrost. Ważnym elementem strategii jest rozwijanie autoryzowanej sieci warsztatów samochodowych działającej m.in. pod markami Bosch Car Service i AutoCrew. Obecnie zrzesza ona prawie 400 warsztatów autoryzowanych oraz ok. 900 niezależnych i jest największą w Polsce siecią związaną z producentem części zamiennych. Ponadto dynamicznie rozwija się produkcja układów hamulcowych w Fabryce Bosch w Mirkowie k. Wrocławia – w ubiegłym roku sprzedaż wzrosła tam o ok. 50%, a zatrudnienie o 30%. We wrześniu 2016 r. w zakładzie rozpoczęto produkcję najnowszej generacji zespołów mocy układu hamowania iBooster, które Bosch dostarcza do wielu producentów samochodów na całym świecie.
Biorąc pod uwagę dynamiczny, dwucyfrowy wzrost obrotów w pierwszym kwartale 2017 r., Grupa Bosch przewiduje dalszy pozytywny rozwój swojej działalności w naszym kraju.
Według koncepcji Boscha, motoryzacja przyszłości to osiągnięcie kompromisu między mobilnością, a jakością powietrza, zgodnie z hasłem – zero emisji, zero wypadków, zero stresu. Według tej strategii nastąpi szybsze wprowadzanie w pojazdach napędu elektrycznego i połączenie auta z internetem, dzięki czemu stanie się on osobistym asystentem kierowcy. Jadąc samochodem będzie można komunikować się ze światem i zarządzać produktami, również połączonymi z internetem. Oczekuje się, że w najbliższym czasie będzie następować zmiana systemu mobilności i Bosch bierze czynny udział w kreowaniu nowych rozwiązań.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem