poniedziałek 21 sierpień 2017

Aktualne wydanie

Huśtawka nastrojów

okadka 5 2017W badaniach rynku przedsiębiorcy motoryzacyjni wykazują daleko idący optymizm, a dane makroekonomiczne potwierdzają motoryzacyjny boom... Tymczasem do blisko 442 mln zł wzrosło zadłużenie branży motoryzacyjnej w Krajowym Rejestrze Długów.

 Czytaj więcej>>>

Synergia w Inter Carsie

Info Pras Inter Cars Najnowsza inwestycja w Zakroczymiu 7W dniu 31 maja, w centrum logistycznym Inter Carsu w Zakroczymiu odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli wszyscy strategiczni partnerzy biznesowi Spółki. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, przedstawiciele filii Inter Cars, właściciele warsztatów samochodowych. Były przemówienia i gratulacje.

Ponieważ Inter Cars jest spółką giełdową, dla inwestorów ważna jest strategia rozwoju, którą przedstawiono na spotkaniu. „Dla naszych partnerów sukces Inter Cars stanowi wartość i element własnego sukcesu. Spotkanie odbywa się pod hasłem synergii, która najlepiej definiuje sposób, w jaki Inter Cars postrzega swoją rolę na rynku oraz funkcję uczestnika życia społecznego. Bo synergia to współdziałanie, połączenie inicjatyw, które dzięki współpracy generują wyższe zyski, niż każdy z uczestników biznesowej kooperacji mógłby wypracować samodzielnie” – powiedział Maciej Oleksowicz, nowy prezes Zarządu Spółki.Info Pras Inter Cars Najnowsza inwestycja w Zakroczymiu 3

Grupa Inter Cars jest nie tylko dystrybutorem części zamiennych i wyposażenia warsztatowego dla rynku osobowego i ciężarowego, lecz także producentem naczep/przyczep (Feber), posiada też zakład regeneracji części (Lauber). Zeszły rok Grupa zamknęła przychodem w wysokości niemal 6 mld zł. Kolejny cel sprzedażowy to osiągnięcie minimum 10 mld zł sprzedaży w 2020 roku. Spółka posiada 462 dystrybucyjne punkty filialne w Europie, w tym 236 poza Polską.

Według Inter Carsu, w 2020 roku na polskim rynku będzie 15% aut z napędem hybrydowym, 5% pojazdów elektrycznych, 20% aut z silnikiem spalinowym i 60% aut z silnikiem spalinowym z systemem start-stop. Ale aż 90% pojazdów będzie połączona z internetem. Według strategii Spółki rynek aftermarketowy będzie się zwiększał. Inter Cars stawia na zwiększenie oferty produktowej i usprawnienie logistyki, w czym pomóc ma centrum logistyczne w Zakroczymiu. Spółka poszukuje kolejnych nisz rynkowych - obecnie wprowadzany jest program „Auto w warsztacie”, w ramach którego na preferencyjnych warunkach zaopatruje warsztaty w samochody zastępcze dla klientów. Podczas spotkania 10 warsztatów otrzymało certyfikaty Ambasadora Sieci Warsztatowych w Polsce, co sugeruje, że dla Spółki nadal najważniejszym partnerem są warsztaty samochodowe.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem