poniedziałek 21 sierpień 2017

Aktualne wydanie

Huśtawka nastrojów

okadka 5 2017W badaniach rynku przedsiębiorcy motoryzacyjni wykazują daleko idący optymizm, a dane makroekonomiczne potwierdzają motoryzacyjny boom... Tymczasem do blisko 442 mln zł wzrosło zadłużenie branży motoryzacyjnej w Krajowym Rejestrze Długów.

 Czytaj więcej>>>

Bilstein znowu testuje zawieszenie

2017.07.19 03 Zainteresowanie polskich kierowcow przeroslo oczekiwania specjalistow z BILSTEINW tym roku ponad 500 samochodów osobowych jeżdżących po polskich drogach zostało bezpłatnie przebadanych na mobilnym testerze zawieszenia Bilstein. Uzyskane wyniki są niestety gorsze niż przed rokiem.

Od lat zestawy mobilnego testera wykorzystywane są do badań stanu technicznego zawieszenia samochodów na całym świecie. Po raz pierwszy tester zawitał do Polski w lipcu 2016 r. Skontrolowano wtedy ponad 800 samochodów. W 92% z nich stan techniczny amortyzatorów był na poziomie niezagrażającym bezpieczeństwu na drodze. Na tle innych krajów wynik ten był wyjątkowo wysoki.

Wtym roku ponownie zdecydowano się na przeprowadzenie bezpłatnej kontroli zwieszenia. Akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca, czyli w okresie przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek. Według statystyk policji właśnie w tym czasie wzrasta liczba wypadków na polskich drogach. Jedną z przyczyn może być stan techniczny pojazdów - według różnych szacunków średni wiek samochodu osobowego w naszym kraju wynosi 12-15 lat.

Specjaliści Bilstein zaplanowali tegoroczną akcję przede wszystkim w mniejszych miejscowościach. To właśnie w nich przeważają starsze samochody, a dodatkowo korzystanie z warsztatów jest utrudnione ze względu na ich spore rozproszenie. Według statystyk policji na drogach lokalnych dochodzi też do największej liczby wypadków. Bezpłatne badania testerem zawieszenia odbyły się łącznie w 16 lokalizacjach. W sumie skontrolowano 545 samochodów osobowych, z których tylko 75% miało sprawne amortyzatory.

Eksperci Bilstein podkreślają, że kontrola amortyzatorów powinna odbywać się jak najczęściej. Do oceny ich stanu z zewnątrz warto wykorzystać sezonową wymianę opon, do szczegółowych oględzin powinno dochodzić co 20 tys. kilometrów przebiegu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem