czwartek 21 czerwiec 2018

Aktualne wydanie

RODO, kasa i Bosch
001 Okladka AMS05Ledwo warsztaty uporały się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), a już szykują się kolejne wyzwania – kasy fiskalne online. Warsztaty będą najprawdopodobniej musiały wymienić dotychczasowe kasy fiskalne na urządzenia przesyłające na bieżąco informacje o rodzaju usługi, wysokości podatku, stawki VAT.

 Czytaj więcej>>>

Inter Cars – dwucyfrowy wzrost

IC wyniki finSkonsolidowane przychody ze sprzedaży całej Grupy Inter Cars wzrosły w pierwszym półroczu 2017 r. o 13 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku – wynika z danych raportu finansowego, który opublikowała Grupa Inter Cars.

Sprzedaż eksportowa, rozumiana jako sprzedaż bezpośrednia z Inter Cars do zagranicznych kontrahentów (głównie na Wschód) oraz do zagranicznych spółek dystrybucyjnych wzrosła o 17 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem roku ubiegłego. Przy tym sprzedaż zagranicznych spółek dystrybucyjnych wyniosła 1 207 mln zł, co oznacza ponad 20-proc. dynamikę wzrostu.
Przychody Inter Cars z rynku krajowego stanowiły około 58 proc. przychodów łącznie całej Grupy Kapitałowej natomiast w pierwszym półroczu 2016 r. udział przychodów Inter Cars z rynku krajowego wynosił 59 proc. Rynek polski pozostaje podstawowym rynkiem sprzedaży dla Grupy Kapitałowej. Szczególnie duży potencjał dla Grupy mają rynki Europy Środkowej i Wschodniej, dlatego głównie tam poszerza ona swoją działalność. Najwyższą dynamikę sprzedaży w I półroczu 2017 r. w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. odnotowały spółki w następujących krajach: Niemcy – Cleverlog (wzrost o 75 proc.), Słowenia (wzrost o 45 proc.), Węgry (wzrost o 44 proc.), Włochy (wzrost o 41 proc.).
Przychody ze sprzedaży Inter Cars w Polsce w I półroczu 2017 r. były o 9,81 proc. wyższe niż przychody w analogicznym okresie 2016 r., a zysk brutto wyższy o 4,94 proc. Marża na sprzedaży wyniosła 22,7 proc. (23,8 proc. w pierwszym półroczu 2016 r.). Po wyeliminowaniu wpływu różnic kursowych na marżę w pierwszym półroczu 2017 r. (-0,3 p.p.) oraz w analogicznym okresie roku poprzedniego (+0,4 pkt proc.) marża na sprzedaży wynosiłaby odpowiednio 23 proc. oraz 23,4 proc.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem