czwartek 21 czerwiec 2018

Aktualne wydanie

RODO, kasa i Bosch
001 Okladka AMS05Ledwo warsztaty uporały się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), a już szykują się kolejne wyzwania – kasy fiskalne online. Warsztaty będą najprawdopodobniej musiały wymienić dotychczasowe kasy fiskalne na urządzenia przesyłające na bieżąco informacje o rodzaju usługi, wysokości podatku, stawki VAT.

 Czytaj więcej>>>

25 lat Boscha w Polsce

bosch 25latW tym roku przedstawicielstwo Boscha w Polsce obchodzi 25-lecie istnienia. Z tej okazji w Pałacu Ujazdowskim w Warszawie zorganizowano uroczystość, na którą przybyli przedstawiciele centrali, ambasador Republiki Federalnej Niemiec oraz partnerzy firmy.

Wygłoszono stosowne przemówienia, przypominając początki powstania przedstawicielstwa i specyficzny okres transformacji ustrojowej. Spotkanie z wrodzonym poczuciem humoru, ale też taktem, prowadził znany kabareciarz Steffen Möller, który zachwycał się nie tylko okrągłą rocznicą Boscha, lecz także fleksyjnością języka polskiego. W języku polskim mamy bowiem aż siedem przypadków, gdy w języku niemieckim tylko cztery. Uroczystość uświetnił znakomity występ Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia pod batutą Agnieszki Duczmal.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem