środa 25 kwiecień 2018

Aktualne wydanie

Świat się kręci
001 okladka AMS 03Jak poinformował Daimler AG „przedsiębiorca Li Shufu nabył pakiet 9,69% akcji”. Li Shufu to założyciel i prezes chińskiego producenta samochodów Zhejiang Geely Holding Group. Za kwotę 7,3 mld euro Geely stało się ważnym udziałowcem Daimlera. W 2016 r. Geely wykupiło także udziały w Volvo Trucks. Czyżby europejski przemysł motoryzacyjny nie był w stanie obronić się przed azjatyckimi inwestorami?

 Czytaj więcej>>>

Delphi bez podziału na Powertrain i Aftermarket

Firma Delphi Technologies (NYSE: DLPH) wydzielona z Delphi Automotive buduje zaawansowane układy napędowe pojazdów poprzez opracowanie rozwiązań z zakresu systemów spalania, elektryfikacji i oprogramowania oraz układów sterowania dla światowych producentów pojazdów i klientów rynku części zamiennych.

Podział zakładał oddzielenie Delphi Technologies od Delphi Automotive, które stało się Aptiv (APTV), przedsiębiorstwem zajmującym się elektroniką motoryzacyjną i zaawansowanymi technologiami bezpieczeństwa. 5 tysięcy inżynierów Delphi Technologies skoncentruje się na rozwiązaniach przeznaczonych dla pojazdów elektrycznych oraz silników spalinowych zarówno dla rynku samochodów osobowych, jak i pojazdów komercyjnych, równocześnie spełniając przyszłe wymogi dotyczące napraw pojazdów poprzez rozbudowaną globalną sieć w segmencie części zamiennych.
Delphi Technologies ma możliwości, by sprostać zaostrzanym przepisom dotyczącym rynku motoryzacyjnego, włączając wymóg redukcji emisji CO2 i kluczowych substancji toksycznych między 2005 a 2021r.; odpowiednio o 40% i 60%.
Delphi Technologies zaprezentuje swoją nową markę podczas Targów Consumer Electronics Show (CES) w styczniu 2018 r. na stoisku nr 7512 w Hali Północnej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem