środa 20 luty 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
AMS 08 2018w branży nadchodzą nieuchronne zmiany. W związku z nowymi ograniczeniami emisji spalin spodziewany jest wzrost udziału w rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych, które coraz częściej będą się pojawiać w nieautoryzowanych warsztatach.

 Czytaj więcej>>>

Nowa polityka Bridgestone’a

bridgestoneBridgestone zaprezentował nową Globalną Politykę Zrównoważonych Zakupów, która ma zapewnić lepszą współpracę z dostawcami i promocję dobrych praktyk.

Nowe zasady mają usprawnić komunikację ze wszystkimi kontrahentami i pozwolić na osiągnięcie długoterminowych korzyści środowiskowych, społecznych oraz gospodarczych.
Masaaki Tsuya, dyrektor generalny Bridgestone Corporation powiedział: Zgodnie z hasłem „Our Way to Serve”, naszym celem jest korzystanie tylko ze zrównoważonych surowców. Nowa polityka gwarantuje osiągnięcie takiego stanu rzeczy do 2050 roku i w latach późniejszych. Łączy ona wszystkie stosowane dotąd wytyczne w jeden dokument, który jasno określa wymagania dotyczące współpracy z Bridgestone. Wykorzystujemy znaczne ilości naturalnego kauczuku i dlatego bardzo zależy nam na maksymalnym zrównoważeniu procesu jego dostaw. Nasza polityka obejmuje cztery główne obszary:
• transparentność – w tym przejrzystość działań i dobre zarządzanie;
• przestrzeganie norm i przepisów – przestrzeganie przepisów i regulacji obowiązujących w miejscach, w których Bridgestone prowadzi działalność;
• jakość, koszt, dostawa i innowacja – zapewnienie terminowej, rozsądnej cenowo dostawy produktów i usług najwyższej jakości przy jednoczesnym wdrażaniu innowacyjnych technologii;
• zrównoważone dostawy – propagowanie dostaw przyjaznych dla środowiska i człowieka, uwzględniających konieczność oszczędności wody, ochrony gruntów i dbania o ludzkie zdrowie i bezpieczeństwo.

Nowe zasady, dostępne w 12 językach, będą wdrażane, regulowane i egzekwowane regionalnie. Podczas ich wprowadzania najważniejsza będzie współpraca z dostawcami, klientami i ekspertami branżowymi. W ciągu najbliższych 18 miesięcy firma będzie na bieżąco kontrolować, czy nowa polityka jest przez nich wprowadzana w życie. Pod koniec tego okresu dostawcy otrzymają specjalny kwestionariusz samooceny.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem