Finaliści konkursu Young Car Mechanic

IC 1Podczas targów Poznań Motor Show wyłoniono finalistów polskiej edycji konkursu organizowanego przez Inter Cars, którzy zapewnili sobie przepustkę do wielkiego międzynarodowego finału Young Car Mechanic.

Trójka, która reprezentować będzie Polskę w międzynarodowym finale to: Jakub Koncewicz, Paweł Smolaga i Bartłomiej Januszewski. Finał stał na bardzo wysokim poziomie, a jego uczestników dopingował i wspierał m.in. Bartek Ostałowski.
Young Car Mechanic to międzynarodowy konkurs wiedzy i umiejętności skierowany do uczniów ponadgimnazjalnych szkół technicznych. W tegorocznej edycji programu udział wzięło 19 szkół współpracujących z Inter Cars w ramach programu Młode Kadry, inicjatywy wspierającej szkoły zawodowe i ich absolwentów.
Całość eliminacji tegorocznego konkursu podzielona była na cztery etapy. Pierwsze dwa odbywały się zdalnie i wzięło w nich udział ponad 600 młodych adeptów sztuki naprawy aut. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 300 osób, z których, także na podstawie testu weryfikującego wiedzę, wyłonionych zostało dziesięciu uczestników. To właśnie oni rywalizowali o prymat w krajowym finale Young Car Mechanic. Trzej najlepsi zawodnicy z poznańskiej eliminacji przygotowują się już do międzynarodowego finału Young Car Mechanic, który zorganizowany zostanie 14 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim.