środa 23 styczeń 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
AMS 08 2018w branży nadchodzą nieuchronne zmiany. W związku z nowymi ograniczeniami emisji spalin spodziewany jest wzrost udziału w rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych, które coraz częściej będą się pojawiać w nieautoryzowanych warsztatach.

 Czytaj więcej>>>

TOMEX inwestuje w nowy sprzęt

TOMEXHamulce piecDział Badań i Rozwoju firmy TOMEX Hamulce został wzbogacony o nowe urządzenie badawcze, jakim jest kolejny piec laboratoryjny.

– Nowa inwestycja dotyczy w szczególności opracowywania elementów technologii parametryzujących proces wytwarzania materiałów ciernych. Za pomocą tego urządzenia możliwe będzie jeszcze dokładniejsze sprecyzowanie przepisu wygrzewania klocków hamulcowych. Umożliwi to uzyskanie jeszcze lepszych parametrów fizyko-chemicznych wyrobu. Ponadto dodatkowo skróci się czas oczekiwania na wyniki badań składników oraz surowców wykorzystywanych do produkcji materiałów ciernych zwiększając tym samym wydajność działu Badań i Rozwoju. Nowy piec posiada możliwość zaprogramowania nawet 10 etapów w każdym z dziesięciu programów pracy. Analizowaną próbkę możemy badać w temperaturze nawet 1000°C – mówi Maciej Szlichting, kierownik Działu Badań i Rozwoju firmy TOMEX.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem