środa 23 styczeń 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
AMS 08 2018w branży nadchodzą nieuchronne zmiany. W związku z nowymi ograniczeniami emisji spalin spodziewany jest wzrost udziału w rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych, które coraz częściej będą się pojawiać w nieautoryzowanych warsztatach.

 Czytaj więcej>>>

Matthias Hein w Boschu

matthiah heinBosch sprowadził do Badenii-Wirtembergii wybitnego naukowca w dziedzinie uczenia maszynowego, prof. Matthiasa Heina, który obejmie profesurę fundacyjną na Uniwersytecie w Tybindze, którą Bosch, w ramach zaangażowania w projekt Cyber Valley, dofinansuje w nadchodzących latach kwotą 5,5 mln euro.

Hein prowadzi badania w obszarze uczenia statystycznego i jego zastosowań w przetwarzaniu obrazu oraz w genetyce. Głównym obszarem jego zainteresowań jest rozwijanie stabilnych i zrozumiałych metod uczenia. Jednym z konkretnych przykładów jest rozwijanie automatycznych systemów decyzyjnych, które właśnie dzięki uczeniu maszynowemu zapewniają, że nie będzie dochodzić do podejmowania decyzji o charakterze dyskryminującym.
Od 2011 r. Hein jest wykładowcą matematyki i informatyki na Uniwersytecie Kraju Saary. W Tybindze studiował fizykę, a na Uniwersytecie w Darmstadt uzyskał tytuł doktora informatyki. W latach 2002–2007 był członkiem zespołu działającego pod kierownictwem prof. Bernharda Schölkopfa w Instytucie Cybernetyki Biologicznej im. Maxa Plancka. Schölkopf jest obecnie dyrektorem Instytutu Systemów Inteligentnych im. Maxa Plancka w Tybindze i należy do wiodących w świecie badaczy w dziedzinie uczenia maszynowego.
W centrum obszaru zainteresowań profesur „Industry on Campus” znajdują się kwestie związane z fazą poprzedzającą zastosowania przemysłowe. Przykładem mogą być badania nad czujnikami drgań, wykorzystywanymi do inteligentnej diagnozy: drgania ledwie odczuwalne dla człowieka mogą w przypadku maszyn sygnalizować awarię na długo przed tym, zanim faktycznie do niej dojdzie.
Bosch dofinansował projekt Cyber Valley kwotą 7 mln euro. Uniwersytet w Tybindze utworzy w ramach Cyber Valley pięć nowych profesur oraz dodatkowo zespoły młodszych badaczy. Uczelnia bierze także udział w kształceniu doktorantek i doktorantów w Międzynarodowej Szkole Badawczej Systemów Inteligentnych im. Maxa Plancka.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem