niedziela 18 listopad 2018

Aktualne wydanie

Gorąca jesień
Okladka AMS 07 2018Koniec roku okazał się bardzo gorący za sprawą dwóch ważnych wydarzeń targowych – Automechaniki we Frankfurcie i Pojazdów Użytkowych w Hanowerze. Targowe ekspozycje dowodzą, że w dalszej perspektywie nastąpi odwrót od tradycyjnych silników w autach osobowych i ciężarówkach.

 Czytaj więcej>>>

Hengst nagrodzony Partslife Environment Award

hengstEkspert w dziedzinie filtracji został po raz kolejny wyróżniony za Blue.on - oszczędzającą zasoby alternatywę dla metalowego filtra typu „Spin-on”.

Główną ideą „Blue-on” było stworzenie zrównoważonego filtra oleju, który można zastosować zamiast metalowego filtra, tzw. Spin-on. Na całym świecie po drogach jeździ około 800 milionów pojazdów wyposażonych w przykręcane filtry oleju. W pojazdach tych podczas wymiany oleju usuwany jest cały filtr wraz z puszką, co wiąże się z koniecznością utylizacji pozostałego w filtrze oleju, jako odpadu niebezpiecznego oraz przetworzenia części metalowych i stalowych z tego filtra. Taka wymiana znacznie obciąża środowisko, a suma odpadów wynosi 500 000 ton stali (równowartość 50 wież Eiffla) i 142 000 ton zużytego oleju (tankowiec Suezmax).

Koncepcja filtra Blue-on składa się z pokrywy, która została zaprojektowana jako element dożywotni, trzpienia ze zintegrowanym zaworem obejściowym filtra, tzw. „by pass”, zaworem przeciwpowrotnym oraz wymiennym elementem filtrującym. Podczas wymiany filtra należy wymienić tylko sam wkład filtra.

Nagroda została wręczona podczas gali w Wiesbaden z udziałem MCs Claudii Kleinert i Volkera Angresa. Hengst postanowił przeznaczyć nagrodę pieniężną na wsparcie Fundacji Petera Maffaya i Verein Herzenswünsche.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem