wtorek 19 luty 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
AMS 08 2018w branży nadchodzą nieuchronne zmiany. W związku z nowymi ograniczeniami emisji spalin spodziewany jest wzrost udziału w rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych, które coraz częściej będą się pojawiać w nieautoryzowanych warsztatach.

 Czytaj więcej>>>

Supermechanik ELIT 2018

supermechanik2018Finałowa rozgrywka turnieju Supermechanik ELIT 2018 odbyła się 1 września w Zakopanem. Uczestniczyło w niej 100 najlepszych mechaników samochodowych wyłonionych podczas ogólnopolskich eliminacji.

To już trzecia edycja turnieju – poprzednie odbyły się jeszcze pod szyldem AD Polska jako Supermechanik AD. Najlepsi mechanicy, którzy spotkali się na finałach w Zakopanem, musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Finałową rozgrywkę rozpoczęli od trwającego godzinę testu, który rozwiązywali na tabletach. Dziesięć najlepszych osób zakwalifikowało się do półfinału, którego formuła była oparta na wyborze dwudziestu pytań przygotowanych przez Biuro Ekspertyz Technicznych i Szkoleń (BETiS). Odpowiedź na każde pytanie musiała paść przed upływem 5 sekund. Na podstawie zdobytych punktów (1 pkt za dobrą odpowiedź, 0 pkt. za brak, -1 pkt za błędną) wyłoniono dwóch finalistów, którzy w konkurencji praktycznej walczyli o nagrodę główną – Opla Astra.
Po teście teoretycznym najlepsi okazali się Piotr Kalinowski i Andrzej Cichoń, przed którymi organizatorzy postawili kolejne zadanie – tym razem praktyczne – diagnozę i naprawę dwóch usterek w dwóch przygotowanych przez BETiS samochodach oraz uruchomienie pojazdów. W każdym aucie usterki były takie same, a zawodnicy mieli do dyspozycji ten sam zestaw testerów diagnostycznych, mogli także skorzystać z części zamiennych, jeśli uznali, że potrzebna jest ich wymiana.

Tytuł Supermechanika ELIT 2018 i główną nagrodę zdobył Andrzej Cichoń z Service AC z Zawady koło Dębicy.

Partnerami głównymi konkursu Supermechanik ELIT 2018 są Castrol Edge, Schaeffler (ze swoimi markami LUK, INA i FAG) oraz marka Starline, zaś wsparcie merytoryczne zapewniali BETiS i HaynesPro. Konkurs wspierali także: Centra/Exide, Champion, Denso, Gates, Goodyear, King Tony, K2, KYB, Magneti Marelli, Nissens, Optimal, SWAG, Textar, Valeo oraz Virage Moje Auto.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem