niedziela 21 lipiec 2019

Aktualne wydanie

Emisja i Elektryfikacja
Okladka AMS 04 2019W 2021 r. producentów aut będzie obowiązywał średni limit emisji CO2 wynoszący 95 g/km liczony dla wszystkich modeli. Jak na razie spełniają go tylko Smart i Tesla. Z dużych koncernów najlepiej wypada Toyota z emisją 99,9 g/km.

Czytaj więcej>>>

Pilkington świętuje

F1PW listopadzie japoński koncern NSG Group, właściciel marki Pilkington, świętował 100-rocznicę powstania. Koncern od 2006 r. jest właścicielem marki Pilkington, do której od 1993 r. należy dawna Huta Szkła Okiennego „Sandomierz”. W sandomierskiej siedzibie firmy zorganizowano spotkanie zarządu z dziennikarzami.

Prezes Pilkington Automotive Poland i Country Manager Grupy NSG w Polsce – Ryszard Jania – przybliżył historię zakładu, jego prywatyzacji, a następnie przejęcia przez japoński koncern. Zaprezentował również zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich lat zachodziły w hucie w Sandomierzu oraz pozostałych zakładach produkcyjnych i przetwórczych należących do NSG Group w Polsce. – Zatrudniamy obecnie ponad 4000 osób w blisko dwudziestu lokalizacjach na terenie całego kraju. Nasze szyby znajdują się w co czwartym oknie w Polsce, a z zakładów w Sandomierzu i Chmielowie wyjeżdża rocznie 10 milionów szyb samochodowych, przeznaczonych dla prawie wszystkich marek samochodów, zarówno osobowych, dostawczych, jak i specjalistycznych – mówi Ryszard Jania. – Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju i inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, lecz także w automatyzację i robotyzację linii produkcyjnych – dodaje.

F2P

F3P

NSG Group to jeden z największych na świecie producentów szkła i produktów szklanych, działający w dwóch podstawowych sektorach – motoryzacyjnym oraz architektonicznym i technicznym. – Szkło float wyprodukowane w Sandomierzu i przetworzone w polskich zakładach Pilkington IGP, spotkać można w realizacjach w całej Europie. Jesteśmy w Polsce liderem w produkcji szyb zespolonych – mówi Krzysztof Granicki, prezes zarządu Pilkington IGP, Pilkington Polska, dyrektor zarządzający Pion Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią, Północną i Centralną. – Co roku na rynek trafia 3,4 mln metrów kwadratowych naszych szyb zespolonych. Stawiamy jednak nie tylko na ilość, ale przede wszystkim na jakość produktów. Dlatego staramy się zaspokajać potrzeby intensywnie rozwijającego się rynku, oferując coraz to bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie produkty o wartości dodanej – mówi Krzysztof Granicki. Podczas spotkania dyrektor sprzedaży Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią – Mariusz Kołodziej oraz dyrektor Biura Doradztwa Technicznego, Szymon Piróg – przybliżyli zagadnienia związane z przetwórstwem i sprzedażą szkła architektonicznego oraz zaprezentowali najnowsze produkty, które w 2018 r. trafiły na rynek.

F4P

NSG Group w Polsce to nie tylko zakłady produkcyjne i przetwórcze. O utworzonym w 2012 r. Centrum Usług Wspólnych (Group Business Services) w Sandomierzu opowiadał jego dyrektor, Dominik Rykowski. – CUW odpowiedzialne jest za obsługę klienta wewnętrznego oraz zewnętrznego w obszarze księgowości, zakupów i administracji danych HR, jak również regionalne wsparcie IS oraz globalne zarządzanie systemami informatycznymi oraz danymi podstawowymi – mówi Dominik Rykowski. Nasz zespół tworzy obecnie ponad 200 pracowników i systematycznie się powiększa. Jest to związane z rozszerzaniem zakresu działalności CUW o inne kraje. W tym momencie jest ich ponad 20 – głównie są to kraje europejskie, ale nasze wsparcie obejmuje również USA i Brazylię – dodaje Dominik Rykowski.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem