wtorek 18 czerwiec 2019

Aktualne wydanie

Emisja i Elektryfikacja
Okladka AMS 04 2019W 2021 r. producentów aut będzie obowiązywał średni limit emisji CO2 wynoszący 95 g/km liczony dla wszystkich modeli. Jak na razie spełniają go tylko Smart i Tesla. Z dużych koncernów najlepiej wypada Toyota z emisją 99,9 g/km.

Czytaj więcej>>>

20 lat sieci Q-Service Truck

qserwice20latW drugi weekend stycznia w Arłamowie będzie miał miejsce niezwykły jubileusz 20-lecia sieci Q-Service Truck. Zrzeszająca blisko 80 warsztatów ciężarowych sieć to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

Pomysłodawcą i założycielem sieci Q-Service Truck był Krzysztof Oleksowicz. To on wpadł na pomysł, żeby na wzór powstałej rok wcześniej sieci warsztatów naprawiających samochody osobowe założyć pierwszą w Polsce sieć warsztatów samochodów ciężarowych. Nowo powstała sieć była sumą wiedzy, doświadczeń i umiejętności, które wnieśli do niej jej założyciele. Jej opiekunem i doradcą został Kazimierz Neyman.
Powstaniu sieci przyświecał cel podnoszenia jakości świadczonych usług, a w konsekwencji zwiększenia liczby klientów. Warsztaty założycielskie chciały, aby do sieci przystępowały renomowane placówki, wyposażone w sprzęt i odpowiednią wiedzę techniczną. Przynależność do Q-Service Truck dawała i wciąż daje warsztatom nowe możliwości pozyskiwania części, nowoczesnych narzędzi czy dostępu do wiedzy technicznej. Nadrzędną zasadą była jednak wysoka jakość wykonywanych usług, o czym na jednym z wcześniejszych jubileuszowych spotkań wspominał Krzysztof Oleksowicz mówiąc, że „Q” w nawie sieci ma kojarzyć się ze słowem „quality”, a więc właśnie wysoką jakością napraw.
Na przestrzeni lat sieć Q-Service Truck miała wiele wspólnych programów, m.in. program książeczki gwarancyjnej czy próbę ustalenia wspólnego cennika roboczo-godzinowego na dane usługi w wybranych pojazdach. Wiele z nich zarzucono, inne rozwinęły się i z powodzeniem funkcjonują do dziś. Sieć QST przeżyła intensywny rozwój – w 2008 r. zrzeszała ponad 40 warsztatów, w 2012 r. – ponad 60, a obecnie skupia 76 najwyższej klasy serwisów ciężarowych. Ekspansja ilościowa ustąpiła w ostatnich latach poprawie jakościowej. Sieć ma swoje placówki w strategicznych punktach Polski i obecnie skupia się na głównie na wzroście rozwojowym – poszerzaniu kompetencji poszczególnych warsztatów i uzyskiwaniu przez nie jak największej liczby autoryzacji.

Członków sieci cementowały i wciąż spajają regionalne spotkania sieciowe oraz organizowana raz do roku gala Q-Service Truck – najbliższa z nich w dniach 11–12 stycznia zorganizowana zostanie w sercu Bieszczad, w Arłamowie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem