poniedziałek 22 kwiecień 2019

Aktualne wydanie

Dobre perspektywy
AMS2.2019Na szczęście rynek napraw samochodów nie jest tak podatny na kryzysy jak produkcja i jest mało prawdopodobne, by klienci przestali przyjeżdżać do warsztatów. A wręcz przeciwnie, będą przyjeżdżać częściej, o co zadbali producenci samochodów…

Czytaj więcej>>>

Mobilny CERTUS dla śląskiej ITD

CERTUS WSOPFirma WSOP dostarczyła mobilną stację diagnostyczną dla Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Katowicach. Urządzenie pracuje w oparciu o elementy linii diagnostycznej CERTUS zamontowane w automatycznie rozkładanym kontenerze.

Oficjalna premiera MSD miała miejsce 25 stycznia 2019 r. Zdolność do samodzielnego rozładunku z pojazdu, automatyczny obrót wokół własnej osi, podnoszony dach, rozkładane najazdy i bezprzewodowe sterowanie sprawiły, że urządzenie nazwano zielonym „transformersem”.
Mobilna stacja pracuje w oparciu o kluczowe elementy linii diagnostycznej CERTUS: rolki hamulcowe oraz szarpak. MSD posiada większość najważniejszych funkcji dostępnych w wersji linii przeznaczonej dla „stacjonarnej” okręgowej SKP, a przez to umożliwia badanie niemal wszystkich typów pojazdów, do których kontroli uprawniona jest ITD. Mobilna stacja diagnostyczna umożliwia także kontrolę działania tachografów oraz badanie pojazdów z napędem 4x4.
Sterowanie urządzeniami mobilnej stacji diagnostycznej oraz samym procesem jej rozkładania w miejscu planowanej kontroli umożliwiają piloty przemysłowe. Możliwa jest także obsługa rolek hamulcowych oraz dymomierza i analizatora spalin za pomocą tabletu z ekranem dotykowym.
Mobilną stację wraz z pojazdem ciężarowym służącym do jej przewozu zaprojektowała oraz dostarczyła firma WSOP w ramach przetargu. Koszt MSD to 1,2 mln złotych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem