poniedziałek 21 październik 2019

Aktualne wydanie

Klimatyzacją w ogórka
AMS6 2019Za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v 70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył wybranych modeli aut wyprodukowanych po 2017 r.

Czytaj więcej>>>

Rozwój koncernu ZF

ZFKoncern ZF Friedrichshafen AG ponownie zwiększył swój obrót w roku 2018. Obrót koncernu, skorygowany o wpływy kursu walutowego i działalność związaną z fuzjami i przejęciami, wzrósł o około 6% do 36,9 mld euro (w roku poprzednim: 36,4 mld euro). Skorygowany EBIT wyniósł 2,1 mld euro (w roku poprzednim: 2,3 mld euro). Skorygowana marża EBIT wyniosła 5,6% (w roku poprzednim: 6,4%). Pod koniec grudnia koncern ZF zatrudniał na całym świecie 148 969 pracowników (rok poprzedni: 146 148).

W szybko rozwijającym się sektorze usług związanych z mobilnością i transportem ZF oferuje nowe rozwiązania takie jak e.GO People Mover. To elektryczny minibus, który w przyszłości będzie jeździć również autonomicznie, pojawi się jesienią w ramach pierwszych flot testowych na drogach w Aachen i Friedrichshafen. ZF rozwija dalej odnoszące sukces na rynku produkty takie jak 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów do samochodów osobowych, przede wszystkim dzięki obszernej elektryfikacji. Koncern zdobył duże zamówienie od BMW na dostawy 8-biegowych, automatycznych skrzyń przekładniowych.

Kilka tygodni temu koncern ZF poinformował, że ma udział większościowy w firmie 2getthere, holenderskim dostawcy autonomicznych, elektrycznych systemów transportu osób. W tym roku po raz pierwszy zostanie zastosowany seryjnie elektryczny napęd centralny ZF do samochodów osobowych. Wysokim popytem cieszy się też elektryczna pojedyncza oś portalowa do autobusów miejskich.
Dalszym ważnym krokiem ZF jest planowane przejęcie Wabco za kwotę 7 mld dolarów. Planowane przejęcie jest częścią strategii ZF i pozwala na rozszerzenie kompetencji koncernu o hamulce do pojazdów użytkowych. Zakończenie przejęcia oczekiwane jest na początku przyszłego roku. Uczyni ono koncern ZF na dłuższą metę bardziej niezależnym od cyklów rynku samochodów osobowych. Firma Wabco zatrudnia około 16 tys. pracowników na całym świecie i uzyskała w zeszłym roku obrót w wysokości 3,2 mld euro.
Utrzymująca się niepewność w politycznym i gospodarczym rozwoju wielu krajów oraz nowe wymogi regulacyjne w zakresie zmniejszania poziomu emisji nadal powodują napiętą sytuację na rynkach na całym świecie. Zważywszy na oczekiwane rozwoje rynków i zakładając stały kurs walutowy, ZF przewiduje, że w 2019 r. obroty koncernu osiągną poziom w przedziale między 37 a 38 mld euro.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem