fb logo

Aktualne wydanie

1 3 2020

Bilstein zaprasza na kontrolę zawieszenia

bilsteinOd czterech lat Bilstein prowadzi w Polsce cykliczne kontrole mobilnym testerem zawieszenia. Akcja ruszyła również w tym roku.

Specjaliści Bilsteina opracowali mobilny tester, który udostępniają kierowcom na całym świecie. W Polsce pierwsza akcja z jego użyciem została przeprowadzona w 2016 r. Uzyskane wyniki, biorąc pod uwagę średnią wieku samochodów w naszym kraju, były pozytywnym zaskoczeniem. Na blisko 800 kontroli – 92 proc. zakończyło się oceną na poziomie zadowalającym, a więc niezagrażającym bezpieczeństwu na drodze. Identyczne wyniki uzyskano podczas kontroli przeprowadzonych w 2017 r. Minimalnie lepiej – 93 proc. było rok później. Tym samym średnia ocen z trzech lat w porównaniu do danych z europejskich krajów, jest na bardzo wysokim poziomie.
Kontrola samochodu osobowego i lekkiego dostawczego na mobilnym testerze zawieszenia jest bezpłatna. Podczas niej, na specjalnie skonstruowanej rampie, badana jest przyczepność każdego koła na obu osiach. Różnica poniżej 15 proc. uznawana jest za wynik bardzo dobry, a do 30 proc. to poziom akceptowalny. Podobnie jest przy porównaniu ocen przedniej i tylnej osi po tej samej stronie auta. Jeśli jest inaczej amortyzatory kwalifikują się do wymiany.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem