fb logo

Aktualne wydanie

1 3 2020

Young Car Mechanic 2019

21 zawodników reprezentujących siedem państw Starego Kontynentu spotkało się w ostatni weekend maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. To najlepsi młodzi mechanicy, którzy walczyli o tytuł Young Car Mechanic 2019 i 100 000 złotych! Zwycięzca mógł być tylko jeden.

YCM IC

W dniach 25–26 maja Centrum Szkoleniowe Inter Cars zmieniło się w arenę zmagań i weryfikacji wiedzy z zakresu mechaniki samochodowej. 21 zawodników zostało wyłonionych spośród 3000 uczniów, który aspirowali do tego, aby znaleźć się w finale.

Tegoroczna edycja konkursu Young Car Mechanic to już trzecia odsłona rywalizacji, do której zaproszeni zostali uczniowie z innych europejskich krajów, w których Inter Cars prowadzi swoją działalność. Wzięło w niej udział blisko 150 szkół, z których startowało ponad 3000 uczniów. W 2017 roku byli to – oprócz Polski - uczniowie z Łotwy i Litwy, 12 miesięcy później dołączyli do nich koledzy z Bułgarii i Estonii. W 2019 roku konkurencja była jeszcze większa, byli w niej bowiem obecni reprezentanci szkół z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Węgier i Bułgarii.
W trakcie dwóch dni zmagań, zawodnicy musieli zmierzyć się z szeregiem zadań, które przygotowali dla nich trenerzy Inter Cars oraz partnerzy wydarzenia. Wśród nich były konkurencje dotyczące diagnostyki auta, wymiany klocków i tarcz hamulcowych, serwisu przekładni mechanicznych i wielu innych, które miały za zadanie zweryfikować wiedzę młodych adeptów napraw samochodowych.

Najlepszym Młodym Mechanikiem 2019 roku został Eren Osman reprezentujący Bułgarię, który w finałowej rywalizacji uzyskał 208 punktów. Drugie miejsce zajął Lukas Karlis Siksnis z Litwy z dorobkiem 203,5 punktów. Z kolei trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Januszewskiemu, zwycięzcy zeszłorocznej edycji Young Car Mechanic, który zdobył 195,5 punktów.

Konkurs organizowany przez Inter Cars wsparły firmy: Bosch, Elring, ZF Aftermarket, Hella, Varta, Meyle oraz Motoremo.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem