fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Diagnostyka nowych Fiatów

FIATW 2017 r. Grupa Fiat Chrysler Automobiles wprowadziła środki bezpieczeństwa, które uniemożliwiły niezależnym warsztatom diagnozowanie najnowszych modeli pojazdów tego producenta wyposażonych w moduł SGW, a więc wyprodukowanych po 2017 r.

Jak informuje TEXA Poland, diagnozowanie tych pojazdów jest możliwe dla użytkowników najnowszej wersji oprogramowania TEXA IDC5 CAR v70. Warsztaty, po zalogowaniu się na stronie internetowej FCA, mogą wykupić dostęp do przeprowadzania diagnostyki pojazdów FCA bezpośrednio z narzędzia TEXA. Oprogramowanie wysyła alert za każdym razem, gdy określony pojazd wyposażony jest w jednostkę sterującą SGW, przekierowując mechanika do określonej przestrzeni uwierzytelniającej diagnozę FCA. Ponieważ jest to pierwsza wersja oprogramowania udostępniona przez FCA, TEXA Poland prosi o zgłaszanie problemów.
Redakcja „Auto Moto Serwisu” wraz z firmą Bosch jeszcze w zeszłym roku z powodzeniem przeprowadziła procedurę PassThru w celu przeprogramowania sterowników pojazdu marki Fiat z wykorzystaniem testera KTS 590. Tak więc przedstawiony problem dotyczy wyłącznie diagnostyki.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem