fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

ZF – wyniki finansowe za pierwsze półrocze

W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku ZF Friedrichshafen AG wygenerowała sprzedaż na poziomie około 18,4 mld euro. Skorygowany zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 650 mln euro.

Choć rynek samochodów ciężarowych i działalność przemysłowa początkowo pozostawały stabilne, sprzedaż ZF w pierwszej połowie 2019 r. zwolniła tempo wzrostu z uwagi na o wiele niższy zbyt pojazdów na praktycznie wszystkich światowych rynkach, w szczególności w Chinach. Spółka spodziewała się wcześniej niewielkiego ogólnego wzrostu sprzedaży w branży samochodowej. Oprócz kryzysu gospodarczego na sprzedaż negatywnie wpływają czynniki wynikające z polityki makroekonomicznej, takie jak niepewność co do zbliżającego się Brexitu, jak również problemy z cłami i handlem. Wartość sprzedaży w ujęciu organicznym, po uwzględnieniu skutków transakcji walutowych, fuzji i przejęć, zmniejszyła się w przybliżeniu o -1,7% do około 18,4 mln euro.
Skorygowany wskaźnik EBIT ZF, który wynosi 646 mln euro, w pierwszej połowie roku 2019 pozostał poniżej prognozowanego poziomu. Główne przyczyny jego spadku to wspomniane zmniejszenie wolumenu sprzedaży w segmencie samochodów osobowych, dalszy wzrost wydatków na badania i rozwój oraz otwarcie nowych zakładów, zwłaszcza produkujących napędy elektryczne, oraz związane z tym koszty rozruchu.
Grupa ZF skorygowała swoje prognozy na rok 2019. W tym roku ZF spodziewa się, że sprzedaż wyniesie 36–37 mld euro, skorygowana marża EBIT 4-5%, a wolne przepływy pieniężne 0,5–1 mld euro.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem