sobota 19 październik 2019

Aktualne wydanie

Klimatyzacją w ogórka
AMS6 2019Za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v 70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył wybranych modeli aut wyprodukowanych po 2017 r.

Czytaj więcej>>>

ZF – wyniki finansowe za pierwsze półrocze

W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku ZF Friedrichshafen AG wygenerowała sprzedaż na poziomie około 18,4 mld euro. Skorygowany zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 650 mln euro.

Choć rynek samochodów ciężarowych i działalność przemysłowa początkowo pozostawały stabilne, sprzedaż ZF w pierwszej połowie 2019 r. zwolniła tempo wzrostu z uwagi na o wiele niższy zbyt pojazdów na praktycznie wszystkich światowych rynkach, w szczególności w Chinach. Spółka spodziewała się wcześniej niewielkiego ogólnego wzrostu sprzedaży w branży samochodowej. Oprócz kryzysu gospodarczego na sprzedaż negatywnie wpływają czynniki wynikające z polityki makroekonomicznej, takie jak niepewność co do zbliżającego się Brexitu, jak również problemy z cłami i handlem. Wartość sprzedaży w ujęciu organicznym, po uwzględnieniu skutków transakcji walutowych, fuzji i przejęć, zmniejszyła się w przybliżeniu o -1,7% do około 18,4 mln euro.
Skorygowany wskaźnik EBIT ZF, który wynosi 646 mln euro, w pierwszej połowie roku 2019 pozostał poniżej prognozowanego poziomu. Główne przyczyny jego spadku to wspomniane zmniejszenie wolumenu sprzedaży w segmencie samochodów osobowych, dalszy wzrost wydatków na badania i rozwój oraz otwarcie nowych zakładów, zwłaszcza produkujących napędy elektryczne, oraz związane z tym koszty rozruchu.
Grupa ZF skorygowała swoje prognozy na rok 2019. W tym roku ZF spodziewa się, że sprzedaż wyniesie 36–37 mld euro, skorygowana marża EBIT 4-5%, a wolne przepływy pieniężne 0,5–1 mld euro.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem