fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Grupa Renault z Castrolem i BP

Castrol w ofensywie. Oprócz umowy z Inter Carsem Castrol nawiązał współpracę z Grupą Renault.

RENAULT

Niedawno poinformowano, że Grupa Renault wybrała firmę Castrol jako swojego globalnego partnera w dziedzinie środków smarnych. Nowa gama produktów, oznaczona markami Renault oraz Castrol, znajdzie się w ofercie dla dilerów Renault. Umowa wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 r.
Wcześniej producenci współpracowali w sportach motorowych. Współpraca widocznie okazała się owocna, bowiem Renault F1 Team przedłużył umowę z BP i Castrolem co najmniej do 2024 r. Firmy olejowe będą dostarczać paliwa, olej silnikowy, oleje przekładniowe, hydrauliczne, smary i płyn hamulcowy, a także smary przemysłowe do centrów technicznych zespołu Renault F1 Team. BP i Castrol mają odegrać kluczową rolę we wspieraniu Renaulta w Formule 1 z uwagi na nowe przepisy wchodzące w życie w 2021 roku.
W czasach transformacji przemysłu motoryzacyjnego obserwujemy nawiązywanie współpracy między producentami pojazdów i środków smarnych. Wydaje się, że konsolidacja branży jest nieunikniona.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem