fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2020

Dynamiczny rozwój Grupy Auto Partner

Grupa Auto Partner po I półroczu 2019 r. utrzymała dwucyfrową dynamikę sprzedaży i wypracowała rekordową wielkość przychodów: wyniosły one 719,6 mln zł, czyli były wyższe 29% r./r. Wpłynęła na to głównie sprzedaż zagraniczna, która wzrosła o 53% r./r. (do 273,1 mln zł), a także 18-proc. wzrost sprzedaży w kraju (do 446,5 mln zł). Poziom sprzedaży w II kwartale 2019 r. również był rekordowy w historii spółki i wyniósł 392,9 mln zł.

AP

Grupa odnotowała w I półroczu 2019 r. wzrost zysku brutto ze sprzedaży (+25% r./r.). Wskaźniki rentowności Grupy były niższe na wszystkich poziomach r./r., na co wpływ miały przede wszystkim przejściowo wyższe koszty związane z dynamicznym rozwojem Grupy (rozbudowa sieci sprzedaży, pozyskiwanie nowych rynków) oraz presja płacowa i wzrost zatrudnienia w II kwartale 2019 r. Pomimo spadku rentowności Grupa wypracowała solidne wyniki finansowe. Zysk netto Grupy po sześciu miesiącach 2019 r. wyniósł blisko 29 mln zł i był zbliżony do ubiegłorocznego poziomu (29,6 mln zł.). W samym II kwartale zysk wyniósł 13,5 mln zł.

Grupa inwestuje w rozwój w odpowiedzi na rosnący popyt zarówno na rodzimym rynku jak i za granicą. W I półroczu spółka uruchomiła pięć nowych filii oraz rozpoczęła dystrybucję części na nowych rynkach zbytu. Grupa realizuje obecnie sprzedaż w większości krajów europejskich.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem