wtorek 18 luty 2020

Aktualne wydanie

Będzie spowolnienie?
Okladka AMS 01 2020Spowolnienie gospodarcze, którego obawia się branża motoryzacyjna, dotyczy bardziej producentów części zamiennych, mniej rynku aftermarketowego. Spodziewany jest spadek produkcji nowych aut i w konsekwencji mniejsze zapotrzebowanie na części do ich wytworzenia.

Czytaj więcej>>>

Eliminacje do Young Car Mechanic

youngRozpoczęły się eliminacje do IV edycji konkursu Young Car Mechanic organizowanego przez Inter Cars.

Tegoroczna, polska edycja konkursu składać będzie się z trzech etapów:
• I etap (do 28.02.2020) – uczestnicy rozwiązują testy jednokrotnego wyboru z zakresu mechaniki pojazdowej w swojej szkole. Do półfinału dostanie się co najmniej po dwóch uczniów z każdej szkoły, pod warunkiem uzyskania minimum 60% możliwych do zdobycia w tym etapie punktów.
• II etap – półfinał (do 31.03.2020) – uczestnicy rozwiązują testy jednokrotnego wyboru w szkole. Przebieg półfinałów w każdej z placówek nadzorowany będzie przez przedstawiciela organizatora konkursu.
Do krajowego finału zakwalifikuje się 10 najlepszych półfinalistów z największą liczbą punktów. Każdą ze szkół biorących udział w konkursie w finale reprezentować może jeden przedstawiciel, zwycięzca półfinału w danej placówce. W przypadku, gdy więcej niż 10 osób osiągnie ten sam wynik punktowy, o kolejności zajmowanego miejsca będzie decydował czas rozwiązywania pytań testowych – im krótszy, tym wyższa lokata uczestnika.
• finał (20.04.2020) – odbędzie się w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie. Weźmie w nim udział 10 reprezentantów szkół. Finał będzie polegał na zdiagnozowaniu, a następnie usunięciu usterek w pojeździe lub na modelu szkoleniowym.
W finale krajowym wyłonionych zostanie trzech laureatów. Najlepszy z nich zakwalifikowany zostanie do finału międzynarodowego, ponadto uzyska możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie EuroSkills. Zwycięzca polskiej rundy wywalczy także przepustkę do finału międzynarodowego, który zaplanowany został na 27-28 czerwca. Oprócz reprezentanta Polski udział wezmą w nim triumfatorzy krajowych finałów z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Węgier, Słowacji i Ukrainy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem