wtorek 18 luty 2020

Aktualne wydanie

Będzie spowolnienie?
Okladka AMS 01 2020Spowolnienie gospodarcze, którego obawia się branża motoryzacyjna, dotyczy bardziej producentów części zamiennych, mniej rynku aftermarketowego. Spodziewany jest spadek produkcji nowych aut i w konsekwencji mniejsze zapotrzebowanie na części do ich wytworzenia.

Czytaj więcej>>>

Bosch i Ceres Power

ceresBOSCHBosch zwiększył swój udział w spółce Ceres Power z 3,9 proc. do ok. 18 proc. Bosch objął nowe akcje Ceres Power oraz zakupił kolejne akcje od dotychczasowych akcjonariuszy. Firma zainwestowała w sumie ok. 90 mln euro.

Od czasu podpisania umowy strategicznej w sierpniu 2018 r. Bosch i Ceres Power współpracują przy opracowywaniu stosów ogniw paliwowych do zastosowań stacjonarnych. Umożliwiło to Boschowi rozpoczęcie pilotażowej produkcji pierwszych ogniw paliwowych w Niemczech – jesienią 2019 r. Zakłada się, że zwiększony udział będzie dalej wspierać współpracę w kierunku przyszłej masowej produkcji Ceres SteelCell do wielu zastosowań, w tym w małych elektrowniach miejskich, fabrykach, centrach przetwarzania danych i punktach ładowania pojazdów elektrycznych.
Spółka Ceres Power jest wiodącym graczem w obszarze rozwijania technologii SOFC nowej generacji. Jej strategia polega na komercjalizacji technologii poprzez licencyjną produkcję na masową skalę wraz z partnerami oraz na jej wykorzystywaniu do sieciowego i zdecentralizowanego wytwarzania energii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem