fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Bosch i Ceres Power

ceresBOSCHBosch zwiększył swój udział w spółce Ceres Power z 3,9 proc. do ok. 18 proc. Bosch objął nowe akcje Ceres Power oraz zakupił kolejne akcje od dotychczasowych akcjonariuszy. Firma zainwestowała w sumie ok. 90 mln euro.

Od czasu podpisania umowy strategicznej w sierpniu 2018 r. Bosch i Ceres Power współpracują przy opracowywaniu stosów ogniw paliwowych do zastosowań stacjonarnych. Umożliwiło to Boschowi rozpoczęcie pilotażowej produkcji pierwszych ogniw paliwowych w Niemczech – jesienią 2019 r. Zakłada się, że zwiększony udział będzie dalej wspierać współpracę w kierunku przyszłej masowej produkcji Ceres SteelCell do wielu zastosowań, w tym w małych elektrowniach miejskich, fabrykach, centrach przetwarzania danych i punktach ładowania pojazdów elektrycznych.
Spółka Ceres Power jest wiodącym graczem w obszarze rozwijania technologii SOFC nowej generacji. Jej strategia polega na komercjalizacji technologii poprzez licencyjną produkcję na masową skalę wraz z partnerami oraz na jej wykorzystywaniu do sieciowego i zdecentralizowanego wytwarzania energii.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem