fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Duży może więcej

DELPHIIKoncern ZF Friedrichshafen AG przejmuje amerykańskiego producenta układów hamulcowych, zawieszenia i automatyki do skrzyń biegów do ciężkich pojazdów użytkowych.

Przejęcie, którego wartość szacowana jest na 7 mld EUR, nastąpi w tym roku. ZF jest producentem m.in. zautomatyzowanych skrzyń przekładniowych do pojazdów użytkowych, połączenie tych firm jest więc uzasadnione.
Co więcej amerykański koncern BorgWarner zamierza wykupić Delphi Technologies za kwotę 3,3 mld USD (w tym pokrycie długu Delphi w wysokości 1,5 mld USD) i utworzyć nową spółkę, w której zamierza mieć ok. 80% udziałów. BorgWarner jest producentem m.in. skrzyń biegów, turbosprężarek i komponentów układów emisji spalin. Dzięki przejęciu Delphi Technologies BorgWarner otrzyma dostęp do technologii związanych z napędami elektrycznymi i hybrydowymi. Finalizacja transakcji ma nastąpić w drugiej połowie 2020 r.
Przejęcia te mają na celu obniżenie kosztów konstrukcji i produkcji podzespołów do pojazdów z nowymi źródłami napędu. W dalszej perspektywie będą miały wpływ na rynek części zamiennych.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem