fb logo

Aktualne wydanie

1 3 2020

Wyniki Brembo za pierwszy kwartał

bombasseiW porównaniu z I kw. 2019 r. przychody Brembo wyniosły 575,9 mln euro (-13,7% lub -13,3% w ujęciu „like-for-like”), marża EBITDA ukształtowała się na poziomie 17,7% do 102 mln euro; marża EBIT 8,7% do 50,3 mln euro.

Nowe inwestycje w kwartale sięgnęły rzędu 39,5 mln euro. Zadłużenie netto wyniosło 450,4 mln euro (254,7 mln euro przed wprowadzeniem MSSF 16), wzrost o 61,2 mln euro w porównaniu z 31. marca 2019.

– Kryzys na niespotykaną dotychczas skalę, wywołany pandemią, miał wpływ na wyniki Brembo w pierwszym kwartale bieżącego roku. W sytuacji globalnego zagrożenia, reakcja Brembo opierała się na czterech elementach, przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa pracownikom:
- zwiększenie inwestycji w innowacje, wspieranie badań nad zaawansowanymi technologicznie i przyjaznymi dla środowiska produktami i usługami opartymi na sztucznej inteligencji (AI);
- utrzymywanie codziennych, aktywnych relacji ze wszystkimi klientami i dostawcami na świecie;
- wzmocnienie tzw. pozycji netto, poprzez zredukowanie znaczących inwestycji i zawieszenie wypłaty dywidend;
- długoterminowa, zorientowana na wzrost wizja, obejmująca również fuzje i przejęcia.
Chociaż sektor, w którym działamy, jest jednym z najbardziej dotkniętych przez kryzys, jesteśmy przekonani, że wznowimy wzrost, z jeszcze większą siłą i determinacją, w perspektywie średnio- i długoterminowej – powiedział Alberto Bombassei Prezes (Chairman) Brembo.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem