fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

UFI Filters dostarcza materiały filtracyjne do masek

UFImaskUFI wnosi swoje doświadczenie do badań i rozwoju nowych mediów filtracyjnych. Produkcja materiałów najnowszej generacji będzie ukierunkowana również na wytwarzanie masek i środków ochrony osobistej.

Prace nad mediami filtracyjnymi, produktami i innymi projektami Grupy prowadzone są przez Centrum Innowacji firmy w miejscowości Ala w Trydencie, we współpracy z czołowymi włoskimi uniwersytetami. Nowy materiał włókninowy UFI Filters uzyskał certyfikat i został uznany przez Politechnikę w Mediolanie za jeden z najlepszych pod względem wydajności filtracji.
Maski typu chirurgicznego UFI Filters, nazywane „maskami medycznymi”, otrzymały certyfikat klasy A dla trzech podstawowych właściwości: skuteczność filtracji bakteryjnej, skuteczność filtracji cząstek stałych i zdolność oddychania.
Przebadana przez Politechnikę skuteczność filtracji bakteryjnej (BFE) masek UFI przekracza 99%, zgodnie z normę PL-EN 14683:2019, a skuteczność filtracji cząstek stałych (PFE) wynosi 75%. Maski produkowane przez UFI Filters nie tylko doskonale chronią, ale również zapewniają lepsze oddychanie na poziomie Δ P 35 Pa/cm2, w oparciu o normę PL-EN 14683:2019.

Maski UFI Filters wykonane są z jednej warstwy włókniny meltblown o gramaturze 45 g/m², wyższej niż średnia dla produktów gwarantujących skuteczną ochronę (minimalny wymóg to 20 g/m²).

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem