fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Fuzja Fiat Chrysler Automobiles i PSA

FIATiPSAUmowę dotyczącą połączenia koncernów FCA i PSA (50:50) ogłoszono 18 grudnia 2019 r. Przewiduje się, że zakończenie fuzji nastąpi w pierwszym kwartale 2021 r., z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków domknięcia fuzji, w tym uzyskania zgody akcjonariuszy obu spółek na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu oraz spełnienia wymogów antymonopolowych i innych wymogów regulacyjnych.

Nazwa korporacyjna nowej grupy będzie brzmiała STELLANTIS i będzie używana wyłącznie na poziomie Grupy, jako marka korporacyjna (Corporate Brand). Nazwy i logo marek wchodzących w skład Grupy STELLANTIS pozostaną niezmienione.

STELLANTIS pochodzi od łacińskiego czasownika stello, oznaczającego „rozjaśniać gwiazdami”. Nazwa ma symbolizować połączenie legendarnych marek motoryzacyjnych i silnych kultur korporacyjnych, które razem stworzą jednego z nowych liderów w nadchodzącej erze mobilności. Łacińskie korzenie w nazwie są również hołdem dla bogatej historii dwóch spółek założycielskich, a odwołanie się do astronomii ma oddawać ducha optymizmu, energii i odnowy, który ma napędzić tę zmieniającą branżę fuzję.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem