fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

A może kamper?

W czasach pandemii zadziwiającym powodzeniem cieszą się przyczepy kempingowe i kampery. Pojazdy te szybko znikają z ogłoszeniowych portali, o ile są w dobrym stanie. Indywidualna turystyka z pominięciem hoteli, pensjonatów i zbiorowego żywienia znów staje się modna.

1kamp

Do łask powróciły nawet do tej pory pomijane przyczepy z Niewiadowa. W przeciwieństwie do modeli zagranicznych są wykonane z tworzyw sztucznych, a więc lekkie. Dzięki temu mogą być holowane przez mniejsze auta. Co prawda większość modeli przyczep z Niewiadowa nie ma toalety, ale w dzisiejszych czasach ten mankament nie stanowi problemu dla nabywców. Przed pandemią model N-126 w dobrym stanie można było kupić już za 400 zł, co obecnie jest niemożliwe. Podrożały też kampery. Za 30-letni egzemplarz na podwoziu Fiata Ducato trzeba zapłacić co najmniej 30 tysięcy złotych.

2kamp

3kamp

W polskiej fabryce Volkswagena we Wrześni produkowane są modele Grand California na podwoziu VW Transportera w dwóch wersjach: 600 i 680. Liczby te oznaczają długość pojazdu w centymetrach. Pojazdy są komfortowo wyposażone i posiadają miejsce do spania do 4 osób. Kampery VW California to górna półka pojazdów tego typu.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem